Tuvojas vērienīgākais mākslas gadatirgus Latvijā – JarmarkaViens no spilgtākajiem notikumiem vizuālajā mākslā – izstāde, gadatirgus un labdarības akcija Jarmarka - norisināsies Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) no 17. līdz 30.decembrim.

Gadatirgū būs iespēja apskatīt un iegādāties vairāk kā 300 mākslinieku darbus – gleznas, vides un interjera priekšmetus, rotas, apģērbus un dažādu citu veidu mākslas eksponātus. Divpadsmitās Jarmarkas koncepts ir MĀKSLAS KOKTEILIS, kas norāda uz dažādību piedāvātajā sortimentā.

Kopumā Jarmarkā iespējams aplūkot un iegādāties vairāk kā 10 000 mākslas vienību, ko radījuši jaunie mākslinieki un LMA pasniedzēji, kuri ir sabiedrībā jau atzīti meistari. Domājot par apmeklētāju ērtībām, šogad būs pieejams arī Citadele bankomāts.

Jarmarka sevī apvieno trīs virzienus. Tā ir vērienīga izstāde, kur mākslas mīļotāji var aplūkot mākslinieku jaunākos veikumus. Tas ir gadatirgus – jebkuru izstādes darbu ir iespējams iegādāties kā dāvanu svētkos gan sev, gan draugiem. Tā ir labdarības akcija, kas studentiem sniedz iespēju studiju laikā tapušos darbus izstādīt plašākai auditorijai, iegūstot papildus ienākumus studijām un materiālu iegādei, rast iespēju tikt pamanītiem un noorganizēt personālizstādes. Daļa Jarmarkas ienākumu tiek ziedota LMA jūgendstila ēkas – aulas un citu telpu vēsturisko sienu gleznojumu, koka apdares un vitrāžu – restaurācijai un oriģinālās substances saglabāšanai.

12 gadu laikā Jarmarku ir iemīļojuši - Latvijas iedzīvotāji, galeriju īpašnieki, mākslas kritiķi, sabiedrībā zināmi uzņēmēji un vēstniecību pārstāvji – kopumā aptuveni 25 000 apmeklētāju. Organizatori norāda, ka: ,,Mākslas pietiks visiem un visām gaumēm. Izstādes laikā ekspozīcija pastāvīgi tiek papildināta ar jauniem darbiem, kas tiek izlikti pārdoto vietā. Ik gadu pārdodam vairāk nekā pusi no izstādītajiem mākslas darbiem. Turklāt šī gada nosaukums MĀKSLAS KOKTEILIS sevī ietver ideju par dažādajiem mākslas veidiem un tehnikām, māksliniekiem un pasākuma svētku noskaņu.''

Ikviens interesents ir laipni aicināts bezmaksas baudīt īpašo atmosfēru, apskatīt un iegādāties mākslas darbus.
Izstāde atvērta katru dienu no plkst. 11.00 līdz 20.00.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas