Ditas Balčus teātris aicina uz izrādi bērniem “Pelnrušķīte” jaunajā kultūras telpā “3 MĀSAS”Ditas Balčus teātris ielūdz mazos skatītājus ar ģimenēm uz muzikālu izrādi bērniem "Pelnrušķīte" sestdien, 4. oktobrī pl. 12.00. Izrāde notiks šonedēļ atklātajā teātra jaunajā mājvietā "3 MĀSAS" Vecrīgā, Zirgu ielā 1.

Muzikālā bērnu izrāde 2 cēlienos veidota pēc Šarla Pero pasakas "Pelnrušķīte" motīviem – tas ir pasakains stāsts par Pelnrušķīti, kas ietērpts muzikālā un krāšņā izrādē. Izrādes anotācija vēsta: "Reiz dzīvoja kāda meitene, kura agri bija zaudējusi savu māmiņu. Bargā pamāte ar savām izlutinātajām, slinkajām un nevīžīgajām meitām ir neiejūtīgas, skarbas pret bārenīti un nievājoši viņu sauc par Pelnrušķīti. Taču tas nemazina meitenes tikumu, čaklumu un labestību. Pavisam skumjos brīžos pa mēness staru pie Pelnrušķītes ierodas mirusī māmiņa un... Šo pasaku Jums izstāstīs kāds Āksts, atgādinot to, ka brīnumi notiek – atliek vien noticēt. Ja vien tu tici sapņiem, tie tevi neatstās - sapņi piepildās..." "Pelnrušķīte" ir sirsnīga izrāde ar laimīgām beigām.

Režisore: Dita Balčus, mūzika: Imants Paura, titullomā - Vita Baļčunaite, lomās: Atis Bētiņš, Inta Bankoviča, Egija Silāre, Elizabete Balčus, Madars Zvagulis. Izrāde domāta bērniem un vecākiem, tās garums: 1,5 stundas ar starpbrīdi.

Kultūras telpa "3 MĀSAS" ir jauna vieta mākslai, mūzikai un teātrim Vecrīgā, tās atklāšana ar izrādi "Būt... Šekspīram" notika šonedēļ, 30. septembrī. Kultūras telpā notiks izrādes, koncerti, izstādes, improvizācijas, prozas lasījumi, kā arī citas radošas aktivitātes. "3 MĀSAS" turpmāk būs Ditas Balčus teātra un Kulturmarka.lv pasākumu mājvieta. Telpu interjers veidots sadarbībā ar dizaina zīmolu Recycled.lv.

Ditas Balčus teātris ir projektu teātris, kas rada nekomerciālus projektus iesaistot profesionālus māksliniekus. Teātris režisores Ditas Balčus vadībā pastāv kopš 1990. gada, un tā repertuārā ir gan bērniem, gan pieaugušajiem iestudētas izrādes, kas līdz šim spēlētas n.t. „Kabata” telpās un Gandrīz teātrī „Artelis”. Ditas Balčus teātrim ir liela pieredze tieši bērnu izrāžu veidošanā, kas ļāvusi izkopt bērniem labi saprotamu teātra valodu.

Turpmāko šīs sezonas notikumu vidū kultūras telpā "3 MĀSAS" ir arī jaunas izrādes "Re:Atmoda", un "Kauja četrās sienās", izrādes bērniem "Kas par traku, tas par traku", "Pelnrušķīte", "Pepija Garzeķe", "Ziemassvētku sapnis" un citas. Līdz ar atklāšanu 30 . septembrī "3 MĀSAS" telpās būs aplūkojama mākslinieka Edmunda Lūča gleznu izstāde, savukārt tuvāko muzikālo pasākumu vidū ir grupu "Sus Dungo", "Manta" un Kodek koncerti, kā arī Elizabetes Balčus autormūzikas vakars.

Izrādi "Pelnrušķīte" būs iespēja redzēt gan 4., gan 25. oktobrī. Biļetes uz Ditas Balčus teātra izrādēm un citiem pasākumiem kultūras telpā "3 MĀSAS" pieejamas Biļešu paradīzes kasēs un www.bilesuparadize.lv. Kultūras telpas "3 MĀSAS" adrese: Zirgu iela 1-3, 3. stāvs. Aktualitātēm aicinām sekot līdzi sociālajos tīklos: facebook.com/3masas un twitter.com/3masas.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas