Rudens kamermūzikas festivālā atskaņos latviešu komponistu skaņdarbus čellam“Latvijas Koncerti” aicina baudīt čella skanējumu Rudens kamermūzikas festivāla koncertā “Čells un latvieši”, kas notiks 8. oktobrī Spīķeru koncertzālē, bet 23. oktobrī Ventspils Kultūras centrā.

Pētera Vaska, Ērika Ešenvalda, Pētera Plakida, Tālivalža Ķeniņa un citu latviešu komponistu skaņdarbus spēlēs izcilais čellists - Ēriks Kiršfelds. Pie klavierēm Lielās Mūzikas balvas 2013 laureāte par izcilu darbu ansamblī – Herta Hansena. Koncertā skanēs arī Imanta Zemzara “Mēnesgaismas” pasaules pirmatskaņojums. Koncerta režisore ir Zane Kreicberga.

Koncertā “Čells un latvieši’ Liepājas Simfoniskā orķestra čellu grupas koncertmeistara, ilggadējā Baltijas kamerorķestra Kremerata Baltica solista un čellu grupas koncertmeistara - Ērika Kiršfelda atskaņojumā klausīsimies laikmetīgās mūzikas klasiku – Pētera Vaska “Grāmatu” čellam; Ērika Ešenvalda “Pēdējās vēstules’’ čellam un elektronikai; Tālivalža Ķeniņa Colloquens Patriae, refleksijas par Imanta Zemzara tēmu čellam un klavierēm; Pētera Plakida Divas variācijas čellam solo; Kristapa Pētersona Ground elektriskajam čellam solo; Maijas Einfeldes Sonāti čellam un klavierēm; Lindas Leimanes “Tuvplānu’’ čellam un elektronikai; Rolanda Kronlaka Lines Interlaced (“Līnijas saaustas’’) čellam un elektronikai un Imanta Zemzara “Mēnesgaismas’’ pasaules pirmatskaņojumu.

Ēriks Kiršfelds ir mācījies Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā pie Dzidras Račevskas un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie profesoriem Māra Villeruša un Eleonoras Testeļecas. Papildinājis zināšanas Sibeliusa akadēmijā Helsinkos pie profesora Arto Norasa. Absolvējis Bāzeles Mūzikas akadēmiju pie profesora Ivana Monigeti. Strādā par koncertmeistaru kameransambļa klasē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un Jūrmalas mūzikas vidusskolā. Aktīvi koncertē gan kā solists, gan dažādos kameransambļos. Spīķeru stīgu kvarteta dalībnieks. 2009.gadā par izcilu darbu ansamblī saņēmis Latvijas Lielo mūzikas balvu. Spēlējis gan Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī, Lapēnrantas pilsētas orķestrī un Latvijas filharmonijas kamerorķestrī. Kā solists bieži uzstājies ar kamerorķestri Kremerata Baltica, vairākkārt ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, kamerorķestri Sinfonietta Rīga, profesionālo pūtēju orķestri „Rīga” un Liepājas Simfonisko orķestri. Ēriks Kiršfelds ir sadarbojies ar tādiem diriģentiem kā Andris Poga, Andress Mustonens, Liors Šambadāls un citiem. Visbiežāk čellists Ēriks Kiršfelds muzicē dažādos kameransambļos. Veicis daudzus ieskaņojumus Latvijas Radio.

Herta Hansena ir viena no aktīvi koncertējošām pianistēm koncertmeistarēm, dažādu kamermūzikas projektu dalībniece. Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Kameransambļa un klavierpavadījuma klases mācībspēks un Pūšaminstrumentu katedras koncertmeistare. H. Hansenas studenti guvuši augstu atzinību starptautiskos konkursos. Piedalījusies starptautiskos pūšaminstrumentu konkursos kā koncertmeistare, izpelnoties labākā koncertmeistara diplomu. Mācījusies Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolā pie Ellas Strazdiņas un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie profesores Valentīnas Brovakas un Leldes Paulas. 1998. gadā ieguvusi maģistra grādu profesores Guntas Sproģes kameransambļa klasē. Saņēmusi Lielo Mūzikas balvu 2013 par izcilu darbu ansamblī.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas