Doma laukumā notiks Atmodas laikam veltīts koncertsLatvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienas priekšvakarā sabiedriskā kustība "Mans Doms" kopā ar mūziķiem Goranu Goru, Renāru Kauperu, Kārli Kazāku, Intaru Busuli, Aneti Kozlovsku, grupām "Triānas Parks", "Astro’n’out", "The Sound Poet", "Dagamba", "Otru Puse" un citiem māksliniekiem Doma laukumā rīko koncertuzvedumu "Ar Domu par rītdienu".

Ceturtdien, 3. maijā plkst. 21.15 Doma laukumā notiks Neatkarības atjaunošanas dienas ieskaņas koncerts "Ar domu par rītdienu", kurā uzstāsies Latvijā iemīļoti jaunās paaudzes mūziķi. Koncertu tiešraidē translēs Latvijas Televīzija, un tā laikā mūziķi aicinās skatītājus ziedot barikāžu laikam veltītai vitrāžas izveidei Doma baznīcā.

Koncertam ir izvēlēts īpašs formāts – mūziķi dziedās kā pašu sacerētās, tā arī pašu aranžētas un visiem labi zināmas dziesmas no astoņdesmitajiem un deviņdesmitajiem gadiem.

Gan mūziķi, gan pasākuma režisors, ka šai jābūt citādākai Atmodas piemiņai – ar cieņu pret cilvēkiem, kas piedalījās Atmodas laika notikumos un ar domu par Latvijas nākotni.

Kustības "Mans Doms" vēstnieks, mūziķis Goran Gora uzsver, ka Atmodas laiku un barikāžu cīņu pieminēt vēlas atšķirīgāk, kā līdz šim ierasts.

Jānis Holšteins-Upmanis: "Es ļoti gribētu cerēt, ka pēc 3. maija tie, kuri rīko lielus koncertus tautai, pārstās to uztvert kā masu. Ja līdz šim pavēro lielkoncertus, kas ir bijuši krastmalā un laukumos... Tāda sajūta, ka cilvēki uz vietas ir vajadzīgi tikai tāpēc, lai parādītu, ka mums ir lielā masa. Lai atspoguļotu ekrānā, ka mums laukumā ir desmit tūkstoši cilvēku un visi ik pa laikam vicina rokas. Cilvēkiem nepārtraukti uzdod jautājumu "Kā jūs jūtaties?" un tad visiem jāceļ rokas gaisā. Šis ir tas vakars, kad vajag priecāties, ka mums ir viss kārtībā un vajag atcerēties, ka tajā brīdī, kad nebija viss kārtībā, mēs spējām būt kopā."

Koncerta "Ar Domu par rītdienu" sākums plkst. 21.15 Doma laukumā. Uz to mūziķi silti aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju, ieeja bezmaksas.

Koncerta tiešraidi atbalsta Latvijas Televīzija, tās laikā mūziķi aicinās ziedot barikāžu laikam veltītai vitrāžas izveidei Doma baznīcā.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas