Dramaturgu teātrī top luga “Es šonakt palieku pie tevis!”Oktobrī uz neatkarīgā Dramaturgu teātra Kamerzāles skatuves notiek jaunākās dramaturga Ulda Karlova – Karlovska lugas “Es šonakt palieku pie Tevis!” pēdējie pieslīpēšanas darbi pirms novembrī gaidāmās pirmizrādes.

Lugas pamatā ir divu cilvēku stāsts, kas savijas personāžiem būtiskāko notikumu ietekmē. Tas ir nepārtraukts skrējiens piecu gadu garumā, kas katru detaļu padara par būtisku un piešķir tai īpašu nozīmi. Savās dzīvēs šie cilvēki ierauj arī citus personāžus un ietekmē viņu dzīves līnijas.

Lugas autors Uldis Karlovs – Karlovskis definē šī darba žanru kā dramatismu. “Virtuālā vide ir sagrozījusi pasauli tā, ka ir jāpieņem jauni uzvedības modeļi. Pasēdēšana divatā parkā uz soliņa ir zaudējusi savu nozīmi. Kontaktu skaits sociālajos portālos tagad nosaka mūsu sabiedrisko attiecību kvalitāti, fotogrāfiju skaits virtuālajā pasaulē nosaka skaistumu, nepārtraukta atrašanās tīklā nodrošina informācijas apmaiņu. Bet cilvēkam to nevajag, cilvēkam tā ir par daudz, viņš nav gatavs šādām pārmaiņām. Cilvēkam pietiktu ar šķipsnu mīlestības un atbalsta, tāpēc šī luga ir par vienīgo, ko pasaule vēl nav aizmirsusi vai iemācījusies radīt mākslīgi – par mīlestību un īsto dzīvi,” saka Uldis.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas