Dž.Dž.Džilindžers iestudē melodrāmu „Sods un noziegums”Aprīlī Liepājas teātrī gaidāma pirmizrāde – krievu rakstnieka Leonīda Andrejeva melodrāmai "Sods un noziegums" (luga "Katrīna Ivanovna"), pie kuras darbu uzsācis režisors Dž.Dž.Džilindžers. Izrāde būs otrais režisora iestudējums Liepājas teātrī šajā sezonā.

Rakstnieka Leonīda Andrejeva daiļrade Latvijā pazīstama visai maz. Dzimis 1871. gadā, studējis jurisprudenci, rakstījis stāstus, kuri nevienu īpaši neinteresēja, līdz viņš iepazinās ar Maksimu Gorkiju, kurš jauno puisi iedrošināja pilnībā pievērsties rakstniecībai. Tieši šī iepazīšanās pārvērta Andrejeva dzīvi – viņš uzlūkojams par vienu no talantīgākajiem Sudraba laikmeta rakstniekiem Krievijā.

Luga "Katrīna Ivanovna" sarakstīta 1912. gadā. Režisora interpretācijā iestudējumam dots nosaukums "Sods un noziegums", kas pirmkārt veido alūziju ar Dostojevska darbu "Noziegums un sods", kā arī atbilst lugas būtībai – galvenā varone Katrīna tiek sodīta vēl pirms nozieguma izdarīšanas, līdz patiešām sāk darīt lietas, kurās vīrs viņu vainojis.

Lugas centrā ir kaislību un pretrunu mocīta sieviete, kas izmanto savu varu pār vīriešiem, līdz galu galā netiek galā pati ar sevi. Tā būs melodrāma par mīlestību un nodevību, par iedomām, bailēm un šaubām, kas dzīvo cilvēkā un ārda dvēseles mieru un harmoniju.

Lomās: Inese Kučinska, Egons Dombrovskis, Anda Albuže, Mārtiņš Kalita, Signe Ruicēna, Kaspars Gods, Edgars Pujāts, Marģers Eglinskis, Armands Kaušelis un Gatis Maliks.

Iestudējumam scenogrāfiju veido Varis Siliņš, kostīmus – Ilze Vītoliņa, horeogrāfiju – Inga Krasovska, bet gaismu partitūru – Mārtiņš Feldmanis.

"Sods un noziegums" pirmizrādi piedzīvos 5. aprīlī.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas