Maestro Raimonds Pauls aicina uz labdarības koncertu

Ceturtdien, 22. martā plkst. 18:00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā /JVLMA/ mūzikas draugus uz labdarības koncertu Dziesmas bez vārdiem aicina Latvijas Valsts konservatorijas 1958. gada absolvents Raimonds Pauls. Labdarības koncerta mērķis ir vākt līdzekļus jaunu ērģeļu būvei Mūzikas akadēmijā.


Labdarības koncerts notiks šī gada 22.martā plkst. 18:00 JVLMA Lielajā zālē /K. Barona ielā 1, Rīgā/. Programmā koncerta viesiem būs iespēja baudīt Raimonda Paula teātra un kino mūziku, kuru kopā ar Maestro atskaņos džeza mūziķi Māris Briežkalns /sitaminstrumenti/ un Andris Grunte /kontrabass/, kā arī dziedātājas Kristīne Tkačuka, Ieva Katkovska un Iluta Valtere.


Komponists, pianists, aranžētājs un producents Raimonds Pauls dzimis 1936. gada 12.janvārī Rīgā un savu dzīvi ar klavierēm saistījis kopš četru gadu vecuma. Maestro klavierspēles meistarība pilnveidota un slīpēta jau Rīgas Mūzikas institūta muzikālajā bērnu dārzā. Skolas gaitas uzsāktas Rīgas pilsētas 7.pamatskolā un turpinātas Emīla Dārziņa mūzikas skolā, kurā Maestro skolojies pedagoģes Olgas Borovskas klavieru klasē.


Iestājoties Hermaņa Brauna klavieru klasē, no 1953.gada līdz absolvēšanai 1958.gadā Latvijas Valsts konservatorija /tagadējā JVLMA/ kļuva par Maestro akadēmisko studiju epicentru. Izceļot bagātīgo laiku kopš studijām konservatorijā, ar tās absolventa, komponista un pianista Raimonda Paula iniciatīvu rasta ierosme labdarības koncertam ar sevišķu mērķi – vākt līdzekļus jaunu ērģeļu būvei Mūzikas akadēmijā.


Latvija ir slavena ar izcilajām Rīgas Domā esošajām firmas Walcker ērģelēm, kas ir bijušas kā magnēts un reizē arī pamudinājums Latvijas mūziķiem – veidot, kopt un sargāt ērģeļspēles tradīcijas un izglītību jo sevišķi augstā kvalitātē. Tomēr pašlaik ērģeļspēles studentu darbs mūzikas akadēmijā pamatā notiek pie diviem nolietotiem divmanuāļu instrumentiem. Viens no tiem būvēts pirms 77 gadiem, 1934.gadā Latvijas ērģeļbūvētāja H. Kolbes darbnīcā, un šo instrumentu speciālisti atzinuši par neremontējamu un nododamu mūzikas muzejam.


2010. gada septembrī JVLMA saņēma 60 000 EUR /42 384 LVL/ lielu ziedojumu no Vācijā dzīvojušās ērģelnieces Irēnes Narvaites mantojuma fonda ar mērķi izbūvēt jaunas ērģeles šo ērģeļu vietā. Šim piemēram sekoja vēl vairākas organizācijas – Latviešu ērģelnieku ģilde Amerikā, Latviskā Mantojuma fonds Bostonā /ASV/ un ērģelniece Karīna Gudberga, kopsummā izveidojot iestrādes projekta uzsākšanai 46 450 LVL apmērā un tādejādi liekot pamatu vērienīgai trīsmanuāļu mehānisko stabuļu ērģeļu būvei JVLMA, kuru kopējās izmaksas ir 103 700 LVL.


Avots: nra.lv

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas