Dzintaru koncertzāle aicina uz izcilā latviešu komponista Pētera Vaska 70 gadu jubilejas koncertuPiektdien, 6.maijā, atjaunotajā vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē izskanēs latviešu komponista Pētera Vaska 70 gadu jubilejas koncerts, kurā piedalīsies klavieru kvartets “Rix” un Latvijas Radio kora grupa diriģenta Kaspara Putniņa vadībā, informēja Dzintaru koncertzāles pārstāvis Mārtiņš Pučka.

Jubilejas koncertā tiks atskaņoti komponista meistardarbi – Kvartets vijolei, altam, čellam un klavierēm, Trīs poēmas korim ar Česlava Miloša dzeju un 2013.gadā sacerētais duets vijolei un čellam “Castillo Interior”, kas Latvijā izskanēs pirmoreiz.

Komponista Vaska mūzika atbalsojusies tālu pasaulē, taču, lai kāda būtu viņa muzikālā valoda un izteiksme, tās uzdevums visos laikos palicis nemainīgs – uzturēt gaismas stariņu un uzrunāt cilvēka dvēseli.

“Vienmēr esmu jutis, ka mūzikā daru to pašu, ko mans tēvs mācītājs, – sludinu. Varbūt varu klausītājiem pavēstīt būtiskāko vai vienkārši mierināt un stiprināt. Ar vārdiem un skaņām, kuras uzskatu par pašām nepieciešamākajām, mēģinu vēstīt to, kas man šķiet vissvarīgākais. Uzskatu, ka esmu tiesīgs piedāvāt tikai absolūti un dziļi pārdzīvoto. Tikai vienīgos vārdus, jo man mūzika ir augstākais veids, kā Dievs var runāt ar mums visiem,” pauda Vasks.

Par spilgtu radošo darbību Vasks vairākkārt saņēmis balvas un dažādus pagodinājumus gan Latvijā, gan daudzviet ārvalstīs. 1994.gadā viņš tika ievēlēts par Latvijas Zinātņu akadēmijas goda locekli, bet 2001.gadā par Zviedrijas Karaliskās Mūzikas akadēmijas goda locekli. Par nozīmīgu devumu kultūras attīstībā 1996.gadā Vaskam piešķīra Vīnes Universitātes Herdera balvu un Baltijas Asamblejas balvu, savukārt 1993., 1997. un 2000.gadā komponists kļuva par “Lielās mūzikas balvas” laureātu. Vasks apbalvots arī ar Triju Zvaigžņu ordeni.

Par Vaska radošo mantojumu rūpējas mūzikas izdevniecība “Schott Music International”.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2021 Visas tiesības paturētas