Dzukero atgriežas Rīgā. Nu jau citā gadsimtāŠim mēnesim tūlīt varēs pielikt treknu punktu, tāpēc jāraugās, ko labu koncertdzīvē mums piedāvās aprīlis. Līdz pirmajam lielajam pasākumam ilgi vairs nav jāgaida – jau 12. aprīlī Arēnā Rīga uzstāsies vairākkārtējs World Music Awards balvas ieguvējs Dzukero ().

Dzukero koncerts Rīgā notiks viņa pasaules tūres Chocabeck World Tour 2012 ietvaros. Neatkarīgās apskatnieks ilgi rakņājās atmiņu apcirkņos, lai konkretizētu – vai šis kolorītais vīrs tiešām kādreiz jau ir uzstājies Latvijā vai arī šāds koncerts ir tikai nosapņots. Ar ziņu aģentūras LETA piešprici atmiņai ar atvieglojumu nācās secināt, ka – jā, ir gan uzstājies, tas noticis jau iepriekšējā gadsimtā, 1999. gada maijā.

Dzukero jeb īstajā vārdā Adelmo Fornačiari ir 56 gadus vecs itāliešu mākslinieks. Viņa skatuves vārds drīzāk ir iesauka, kas nāk līdzi vēl no skolas laikiem – tā viņu esot iesaucis viens no skolotājiem. Jau no 15 gadu vecuma Zucchero aktīvi darbojies mūzikas jomā. Leģendārākais viņa albums Blue’s (1987) pārdots vairāk nekā 1,3 miljonu kopiju apmērā Itālijā, kas rokmūzikas albumam (Dzukero mūzika Itālijā skaitās roks) ir rekords. Pazīstamākā viņa dziesma laikam gan ir 1991. gadā ierakstītā Senza Una Donna, kas iedziedāta kopā ar Polu Jangu: tā iekaroja topu virsotnes visā Eiropā un ASV.

Zucchero ir uzstājies uz pasaules prestižākajām skatuvēm, apbraukājis teju visu pasauli, savas karjeras laikā dziedājis kopā ar Stingu, Eltonu Džonu, Stīviju Vonderu, Queen, Maiklu Džeksonu, Pīteru Geibrielu, B. B. King, Šerilu Krovu un citiem. Zucchero albums Shake ar singlu Baila (Sexy Thing) iedzīvojās platīna diska statusā, savukārt Fly sasniedza topa virsotnes vairākās Eiropas valstīs uzreiz pēc tā iznākšanas un albuma tūres ietvaros Zucchero apbraukāja vairāk nekā 150 valstu – gandrīz visi koncerti bija pilnībā izpārdoti. Viņš nudien ir varens vīrs, kurš halturēt neprot: ļoti patīk itāliešiem, taču patiks arī mums!
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas