Eiropas jūgendstila arhitektūras korifeji viesojas RīgāPiektdien, 5. septembrī plkst. 9.00 Rīgas domes sēžu zālē aicinām uz starptautisku konferenci – vēsturiskajām laboratorijām „Iekštelpas un ārtelpas atbilstība Eiropas jūgendstila arhitektūrā”.

Konference notiek Jūgendstila pilsētu sadarbības tīkla (RANN) 10. plenārsēdes, ģenerālās asamblejas un 5. zinātniskās konferences ietvaros, kas Rīgā norisināsies no 3. līdz 7. septembrim.

Konference veltīta jūgendstila perioda arhitektūrā raksturīgajai inovatīvajai un radošajai pieejai veidot saskaņu starp ēkas fasādi un interjeriem, radot vizuālu, strukturālu un funkcionālu sasaisti. Tas atainojas ēku siluetos, namu fasāžu un logailu ritmu izkārtojumā, celtņu izvietojumā, kā arī dārzu pilsētu jeb „zaļo” rajonu izveidē urbānajā pilsētvidē.

Konferenci atklās Jūgendstila pilsētu sadarbības tīkla prezidente Manuela Vaseža (Manoelle Wasseige), tajā piedalīsies vadošie Eiropas jūgendstila speciālisti no Itālijas, Šveices, Ungārijas, Spānijas, Lielbritānijas, Beļģijas un citām valstīm. Latviju konferencē pārstāvēs Dr. habil. arch. Jānis Krastiņš ar ziņojumu „Guļamistaba, fasāde, pagalms un mežs”.

Konferenci organizē Jūgendstila pilsētu sadarbības tīkls („Réseau Art Nouveau Network”) kopā ar Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības muzeju „Rīgas Jūgendstila centrs”. Tā notiek projekta „Jūgendstils un ekoloģija” ietvaros un to atbalsta Eiropas Komisijas programma „Kultūra” (2007 – 2013).

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas