Skatoties aizraujošāka sižeta filmu, cilvēks patērē uz pusi vairāk neveselīgas pārtikasSkatoties asa sižeta filmas cilvēki patērēt uz pusi vairāk neveselīgas pārtikas kā skatoties mierīga rakstura pārraides, vēsta britu laikraksts «The Guardian».

Kādas universitātes pētījums pierāda, ka skatoties spraiga rakstura filmas, cilvēki gandrīz uz pusi vairāk patērē neveselīgu pārtiku, savukārt, tie, kas izvēlas pavadīt brīvo laiku pie kāda sarunu šova patērē mazāk pārtikas, kā arī vairāk pievērš uzmanības tam, ko ēd.

Kā norāda pētnieks  Aners Tals, skatoties aizraujošu filmu popkorna turza tiek izēsta pašam nemanot, taču, ja filma ir vienmuļa un garlaicīga tiek pievērsta lielāka uzmanība tam, kas tiek ēsts.

Zinātnieki norāda, ka svarīgi ir ne tikai skatītāju aizrautība un ieinteresētība konkrētā žanra darbā, bet arī filmētā materiāla dinamikā. Jo vairāk mainās kameras novietojums un jo krāšņāki specefekti, jo lielāka iespēja, ka tiks patērēts vairāk našķu.

Nobeigumā zinātnieki iesaka kino mīļotājiem, skatoties filmu, līdzi ņemt veselīgu pārtiku, lai katrā gadījumā filmas skatīšanās veicinātu veselības uzlabošanos nevis otrādi.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas