Eiropas vadošo koru nedēļu Latvijā atklās TENSO jauniešu kamerkorisEiropas vadošo koru nedēļu Latvijā, kas notiks Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros no 17. līdz 22. oktobrim, atklās TENSO jauniešu kamerkoris ar audiovizuālu uzvedumu „Dzidrums. Seriāls” 17. oktobrī koncertzālē „Palladium” pl. 19.00.

TENSO jeb Eiropas profesionālo kamerkoru tīkls ir unikāls un vēl nebijis projekts, kuru iniciējis Latvijas Radio koris un kurš ir ietverts Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmā. Viens no TENSO un Kaspara Putniņa īpaši izauklētiem projektiem ir TENSO jauniešu kamerkoris, kas apvienojis 24 jaunus dziedātājus no 10 Eiropas valstīm, kuri jau otro vasaru pavada nometnē Siguldā, pilnveidojot savas profesionālās prasmes un iestudējot koncertprogrammas. Kora otrās vasaras darbnīcas rezultāts – audiovizuāls un muzikāli skatuvisks piedzīvojums „Dzidrums. Seriāls’’, kur koris parādīsies citā gaismā kā oriģināls medijs starp vizuālām instalācijām un skaņu efektiem.

Diriģents Kaspars Putniņš norāda: „Darbs ir veidots pēc televīzijas seriāla principa. Ir četras īsas sērijas.Dzidrums ir pieminēts tāpēc, ka svarīgām cilvēka atmiņām piemīt kāda īpaša kvalitāte. Ir tādas lietas, kuras mēs atceramies ļoti skaidri. Mēs kādreiz ar pārsteigumu konstatējam, ka šīm atmiņām piemīt kāda kvalitāte – tās ir dzidras. Mēs it kā tās redzam, jūtam, tādā kā retinātā, dzidrinātā gaisā. Tāpēc arī dzidrums, tāpēc arī seriāls”.

„Dzidrums. Seriāls” ir mūzikas teātris četrās daļās jauktajam korim, solistiem, elektriskai ģitārai un dīdžejam ar Maksa Rēgera, Riharda Štrausa, Riharda Vāgnera un Kristapa Pētersona mūziku. Stāsta centrālais personāžs ir talantīgs mākslinieks, kura eksistence paralēli norit divās pasaulēs – reālajā un noslēgtā sapņu pasaulē. Taču kādā brīdī kļūmes rezultātā abas pasaules sāk saplūst kopā nenovēršamā ātrumā.

Komponists Kristaps Pētersons pastāsta: „Audiovizuālajā uzvedumā mūzika un nosacīts sižets spēlējas ar reinterpretācijas, atkārtojuma, atpazīstamības, darbības, gaidu, spriedzes un citiem seriālus raksturojošiem paņēmieniem. Garlaicība, mīlestība, greizsirdība, naids, iekāre, vaina un prieks - šīs sajūtas atklājas šķietami nesaistītās situācijās, kuras izspēlē ierakstītas balsis un elektroniski ģenerēta skaņu vide un kuras atspoguļojas dzīvajā mūzikā un kora dziedājumā.”

Audiovizuālā stāsta „Dzidrums. Seriāls” režisore ir Zane Kreicberga, uzvedumā piedalās  izcilais ģitāras mākslas meistars Kaspars Zemītis un  dīdžejs Monsta.

Koncertu organizē VSIA „Latvijas Koncerti”.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas