Latgales vēstniecībā ‘’GORS” viesosies romantiskā operete „Klīvija”12. oktobrī, Latgales vēstniecībā ‘’GORS” plkst. 17.00 viesosies Latvijā jau iecienītā un gaidītā Niko Dostāla romantiskā operete „Klīvija”. Pirmo reizi GORĀ skatītāji tiksies ar pilnvērtīgu pasaulslavenas operetes iestudējumu Latvijas mūziķu sniegumā. Skatītājus priecēs izcils Latvijā iemīļotu mākslinieku ansamblis – Sonora Vaice, Ingus Pētersons, Baiba Berķe, Kārlis Rūtentāls, Juris Ādamsons, Jānis Skanis, Jānis Kirmuška, Zigurds Neimanis, Juris Frinbergs kā arī Operetes orķestris, koris un dejotāji. Latvijā atdzimst skatītāju visos laikos mīlētā operete!

Pēc ilgiem laikiem Latgalē skanēs pilnvērtīgs operetes uzvedums Latvijas mākslinieku sniegumā. Izrādes radošā komanda – diriģents Guntars Bernāts, horeogrāfi Vita Bekmane un Agris Daņiļevičs, kostīmu māksliniece Elita Platmalniece, scenogrāfs Jānis Jansons, producente un operetes atdzimšanas idejas patriote Agija Ozoliņa-Kozlovska radījuši košu, dzīvi svinošu un jautru skatuves iestudējumu. Tā ir muzikāli valdzinoša izrāde par mīlestību, cilvēciskajām vājībām un vērtībām. Gluži kā dzīvē, arī Klīvijas varoņi neiztiek bez dramatiskiem sarežģījumiem, bet kā jau operetē pieklājas, tie viegli tiek atrisināti.

Latvijas operetes fonda vadītāja Agija Ozoliņa-Kozlovska pauž: ”Šī ir viegla un jautra muzikālā izrāde atpūtai, kas neprasa nekādas priekšzināšanas. Tā veidota, lai būtu interesanta gan jauniem, gan dzīvē pieredzējušiem cilvēkiem, kam patīk labs humors, cilvēcīgo attiecību vieglums, šarms un koķetērija, temperamentīgas dejas un skaista mūzika. Mēs priecājamies, ka operetes cienītāju loks arvien paplašinās un izrādes apmeklē daudz jauniešu, kam līdz šim nav bijusi dota iespēja Latvijā baudīt opereti.”

Rīgas Muzikālā teātra Niko Dostāla operetes „Klīvija” iestudējuma pirmizrāde notika Rīgā šī gada februārī un viesojoties Valmierā, Garkalnē, Saldū, Ventspilī, Liepājā piedzīvojusi gan pārpildītas skatītāju zāles, gan stāvovācijas, kas apliecina kvalitatīva operetes žanra atdzimšanu Latvijā!

Latvijas operetes fonds, apvienojot profesionālu mākslinieku un sabiedrības centienus, veido profesionālu operetes teātri ar savu trupu, orķestri un atbilstošām telpām, lai visā Latvijā atkal ir pieejami profesionāli augstvērtīgi operetes žanra skatuves darbi.

Līdz šim veidoti operetes iestudējumi, kas guvuši lielu skatītāju atsaucību - F.Lehāra “Grāfs fon Luksemburgs”, J.Štrausa “Čigānu barons”, I.Kalmana “Bajadēra” un “Cirka princese” (režisors Jānis Kaijaks, horeogrāfs Alberts Kivlenieks). Vēl rudens sezonā paredzētās izrādes: 19.oktobrī un 2.novembrī Rīgā, kultūras pilī „Ziemeļblāzma”, kā arī koncerti – 18.oktobrī „Lai acis mums mirdz!” Siguldā un 14. decembrī Jaungada operešu koncerts Rīgā, kultūras pilī Ziemeļblāzma.

Biļetes Biļešu paradīzes kasēs. Atlaides daudzbērnu ģimenēm uzrādot "3+ ģimenes karti" un kolektīviem.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas