ES mājā notiks romu tautības pārstāvjiem veltīts pasākums “Ar vēju matos”


Pirmdien, 4.novembrī, plkst.18.30 Eiropas Savienības mājā (Aspazijas bulvārī 28) mākslas tikšanās cikla „Eiropas gadalaiki: rudens, ziema” ietvaros notiks pasākums „Ar vēju matos”, kas būs veltīts romu tautības pārstāvjiem Latvijā.


Latvijas romiem ir labi savas kultūras dzīves infrastruktūras pamati - izveidotas piecas nacionālās kultūras biedrības, vairāki romu ansambļi Rīgā, Jelgavā, Sabilē, Ventspilī u.c. Iznākusi romu valodas ābece un izdota latviešu-romu-angļu vārdnīca, kā arī vairākas bērnu dzejoļu grāmatas, notiek romu kultūrai veltīti sarīkojumi un mākslas izstādes.


Integrācijas process nevar būt tikai sausi dokumenti, tāpēc ir laiks runāt ar viņiem pašiem.


Viens no izcilākajiem romu tautības pārstāvjiem Latvijā ir dzejnieks un mākslinieks, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris Kārlis Rudēvičs (1939-2002). Pasākumā „Ar vēju matos” viesosies Latvijas romu nacionālās kultūras biedrības valdes priekšsēdētājs, Starptautiskās Romu apvienības pārstāvis no Latvijas Normunds Rudēvičs - Kārļa Rudēviča dēls. Viņš iepazīstinās ar Kārļa Rudēviča mākslinieciskās daiļrades mantojumu – gleznām un dzeju. Par romu kultūras identitāti un sociālo situāciju Latvijā un citās Eiropas valstīs stāstīs LU socioloģijas programmas doktorants Deniss Kretalovs. Režisore Astra Zoltnere un producents, operators Kaspars Braķis iepazīstinās ar topošo dokumentālo filmu par romu nomadu dzīvesveidu Latvijā. Pasākumā piedalīsies arī romu ansambļa ”Ame Roma” mūziķi.


Plašāka informācija par visiem ES mājas Atvērto durvju dienas pasākumiem pieejama www.esmaja.lv. Tā kā vietu skaits ir ierobežots, aicinām interesentus uz pasākumiem pieteikties jau iepriekš, rakstot uz e-pasta adresi esmaja@esmaja.lv vai zvanot pa tālruni 67085445.


Pasākumu varēs vērot arī interneta tiešraidē www.esmaja.lv.


Visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas!


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas