Viena no pasaules labākajām gruzīnu mūzikas kopām koncertēs RīgāViena no pasaules labākajām gruzīnu mūzikas kopām sniegs unikālu koncertu Rīgā, Sv.Pētera baznīcā 22. oktobrī, plkst. 18:00.


"Sv. Panteleimona Dziedinātāja baznīcas dziedoņi" ir gruzīnu dziedoņu grupa, kuras sastāvā ir 4 dziedātāji. Tā dibināta 1988. gadā, kad kopā sanāca profesionālu diriģentu grupa, lai pētītu un izpildītu Gruzijas senos dziedājumus. Kopš 1994. gada dziedoņu sastāvs nav mainījies. Paralēli aktīvai koncertdarbībai Gruzijā grupa ir izdevusi 5 albumus, kā arī sniegusi koncertus Lielbritānijā, Vācijā, Polijā, Izraēlā, Taivānā, Baltkrievijā, ASV, Somijā, Krievijā, Holandē un Latvijā.


Gruzija ir valsts ar senu kultūru, un jau viduslaikos polifoniskie dziedājumi bija augsti attīstīti. Garīgie dziedājumi savas attīstības kalngalu sasniedza 10.-11. gs. un vēl šobaltdien ir gruzīnu muzikālās kultūras neatņemama sastāvdaļa. Savukārt gruzīnu tautisko dziedājumu kultūra žanru ziņā ir ļoti bagāta un dažāda. Daudzu gadsimtu garumā ir izveidojies īpašs izpildījuma stils un tradīcijas, kas nodotas no paaudzes paaudzē. Dziedājumu žanri ir ļoti dažādi, tie faktiski apņem visus tautas dzīves un gara jomas: darba, liriski romantiskās, rituālu, galda, teiksmu, kara, varoņu, deju, baznīcas dziesmas u.c.


Gruzīnu dziedoņi sniegs stundu garu programmu. Tiks izpildīts gan garīgās mūzikas repertuārs ar tādiem dziedājumiem, kā Shenkharvenahi (Tu esi vīna dārzs) - par Ēdeni, kā arī dziesmas par dažādiem svētajiem, gan arī skanēs gruzīnu tradicionālā mūzika - dziedājumi par darbu, karu, jātniekiem, medniekiem, par draudzību un drosmi.


Kā īpašie viesi koncertā piedalīsies Jauniešu kora BALSIS vīru grupa "Viņi", diriģents
Ints Teterovskis.

Biļetes nopērkamas koncerta dienā 2 stundas pirms koncerta sākuma Sv.Pētera baznīcā, cena: Ls 1,41.


Koncerts tapis sadarbībā ar Jauniešu kori BALSIS un Gruzijas vēstniecību Latvijā.


Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas