Esplanādē notiks Latvijas filmu vakari2. jūlijā kultūras vasarnīcā “Esplanāde 2014″ tiks atklāts pasākumu cikls “Latvijas filmu vakari”. Pasākums tiks atklāts ar režisores Signes Baumanes animācijas filmu seansu pieaugušajiem.

Turpmāko laiku cilvēkiem vēl desmit trešdienas vakarus būs iespēja redzēt dažāda veida filmas. Filmu repertuārā ietilps arī tādas filmas kā “Sapņu komanda”, “Mammu, es tevi mīlu”,dažādas “Rīgas kino”tapušās skolēnu filmas, animācijas īsfilmas “Sieviete”, “Zobārsts”, “Veterinārārsts” un daudzas citas.

NKC speciāliste Latvijas filmu izplatīšanas jautājumos Zigita Saulīte iepriecina, ka Latvijas filmas būs iespējams noskatīties arī brīvdabas seansos vairākās citās pilsētās- Rēzeknē, Cēsīs, Kuldīgā un citās pilsētās, turklāt filmas varēs redzēt arī festivāla “Positivus” apmeklētāji.

Ņujorkā dzīvojošā latviešu režisore un animācijas filmu māksliniece Signe Bauma skatītājus pirms seansa iepazīstinās ar savām filmām, kā arī ar savu pirmo pilnmetrāžas animācijas filmu “Akmeņi manās kabatās”, kas pārstāvēs gan Latviju, gan ASV 49. Starptautiskajā  Karlovi Varu festivālā Čehijā. Šīs filmas vadmotīvs ir sievete, viņas sajūtas un pieredze. Kā ziņots, filma būs arī nedaudz provokatīva.

Filmu vakari notiks ar “Rīga 2014″ atbalstu un ir kas svaigs Latvijas kultūras dzīvē.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas