Šovakar Dzintaru koncertzālē uzstāsies Intars BusulisŠodien, 30. jūnijā Dzintaru koncertzālē notiks ikgadējais Intara Busuļa solo koncerts, kas veltīts dzejniekam Jānim Elsbergam.

Koncerts ir veltīts dzejniekam Jānim Elsbergam, ar kuru Intars Busulis un Kārlis Lācis sadarbojas jau kopš 2007. gada. Ilgās sadarbības laikā ir tapuši trīs Intara solo albumi (КИNO, AKTs, CITĀ©), kuros teju puse no iekļautajām dziesmām latviešu valodā ir ar Jāņa Elsberga vārdiem un ir guvušas lielu klausītāju atzinību – Brīvdiena, Zīmēšana, u.c.

Koncerts tiek veidots divās daļās, neiztrūkstoša vieta Intara koncertos ir humoram un nopietnībai. Jau tagad mēģinājumu procesā grupa domā par to, kā atvilknē noglabātajām un nedaudz piemirstajām dziesmām piedot jaunu skanējumu un vizuālo baudījumu.

Pats Jānis atzīst: “Patīkami, protams, kaut arī mazliet dīvaini ziemas bērnam, janvārī dzimušam, dzimšanas dienu svinēt pēc Jāņiem. Ko tādu var izdomāt tikai tik dulli cilvēki kā Intars Busulis un Kārlis Lācis, un viņu komanda! Es esmu pateicīgs par šo sadarbību nu jau septiņu gadu garumā – tā man palīdzēja tikt ārā no krīzes. Gan no ekonomiskās, kas mums visiem gāja pāri, gan arī radošās – parastā dzejošana jau kādu laiku bija iegājusi strupceļā, bet izrādījās, ka tā tikai gaidīja atdzimšanu citā formā. Un īstenojās tas, ko es neapzināti biju gaidījis ilgus gadus, – varēju beidzot apvienot savu muzikālo pusi, kas man nāk no tēva, un literāro pusi, kas nāk no mātes.Trīs albumi, divi mūzikli un vēl šis tas ārpus šiem projektiem. Daudz vai maz? Kāda šķirba?Labākais tas, ka viss ir noticis ne tikai ar sūru darbu – to, protams, neaizmirsīsim! – bet arī ar lielu prieku, visādiem humoriem un ēverģēlībām, kuru Intara koncertos nekad nav trūcis.Šajās dziesmās ir daudz kas no manas dzīves, un, ja dziesmas kaut kam der un sagādā cilvēkiem prieku, tad iznāk, ka arī mana dzīve kaut kam der, un tas ir forši.” stāsta Jānis Elsbergs.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas