Evita Zālīte un Andris Ērglis ar Ziemassvētku koncertu „Tavas pēdas sniegā” apceļos Latvijas pilsētasTeju, teju klāt Ziemassvētki. Mīlestības, cerības un piedošanas laiks. Svētki, kuru patiesā būtība mājo cilvēku sirdīs. Šai laikā biežāk palūkojamies visapkārt, lai iepriecinātu tos, kas ir vientuļi, lai atkal modinātu cerību sirdīs, kas to zaudējuši, tas ir laiks, kad apstāties, padomāt un garīgi attīrīties, laiks, kad svinēt kopā būšanas svētkus un piedzīvot atkalredzēšanās prieku, tāpēc LNO soliste Evita Zālīte, dziedātājs Andris Ērglis, komponists Jānis Strazds, ģitāriste Ilze Grunte un basa meistars Andris Grunte aicina būt kopā Latvijas skaistākajos Dievnamos, Ziemassvētku koncertā „Tavas pēdas sniegā”.

Ziemassvētkus sagaidot mūziķi ierakstījuši jaunu komponista Jāņa Strazda dziesmu „Ziemassvētku roze”, dzejas autors – Kārlis Skalbe. Balss: Evita Zālīte, Andris Ērglis. Ģitāra: Ilze Grunte, taustiņinstrumenti Jānis Strazds, kontrabass – Andris Grunte, skaņu režija: Edgars Skrāģis (JumpStudio)

" Kad beidzot būs Ziemassvētki!" Tik nepacietīgi mēs bijām bērnībā, ilgojoties pēc dāvanām, sniega un brīnumainā noslēpuma, ko iemieso Jēzus bērna piedzimšana. Gadu pēc gada katram šis noslēpums tiek atklāts savādāk. Mūzika ir uzticams ceļabiedrs. Mūsu koncerts būs kā maza apstāšanās, lai kopīgi svinētu un pateiktos par šo ceļu uz Svētkiem, kuru šķiet pārklāj tikko uzsnidzis sniegs, un vienīgi Radītāja pēdas sniegā rādīs ceļu, lai nenomaldītos.”, stāsta Evita Zālīte.

Koncertā skanēs dziesmas, kuras par godu Ziemassvētkiem sacerējuši komponisti sākot ar viduslaikiem līdz mūsdienām. "Ziemassvētku roze", "Miera gariņš", "Tik lēni snieg",  ir tikai neliela daļa no komponista Jāņa Strazda programmā iekļautajām dziesmām, būs dzirdama arī J.S.Baha, Riz.Ortolani, R.Dubras, V.Pūces, I.Gruntes, J.Lūsēna orģinālmūzika un tradicionālo Ziemassvētku dziesmu apdares "Pošam visu svētku rotā", "No debesīm šurp", "Eņģeļus mēs dzirdējām" un citas.

„Ziemassvētki ir mani mīļākie svētki, tāpēc būšu priecīgs svētku gaidīšanas laiku pavadīt kopā ar lieliskiem kolēģiem izpildot skaistu mūziku Ziemassvētku koncertos visā Latvijā.”, uz koncertiem aicina komponists Jānis Strazds.

Andris Ērglis „Tā kā Ziemassvētki ir arī mani mīļākie svētki, ar lielu prieku kopā ar kolēģiem strādājām pie šīs koncertprogrammas «Tavas pēdas sniegā» sagatavošanas. Svētku sajūta mūs pārņēma, jau strādājot mēģinājumos – mēs ļoti gaidām Ziemassvētkus un vēlamies šo gada gaišāko svētku sajūtu aiznest arī Jums”

Koncertu saraksts:

7.decembrī plkst. 18:00 Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā
14.decembrī plkst. 15:00 Madonas Kultūras namā
20.decembrī plkst. 19:00 Jaunpiebalgas Kultūras namā
22.decembrī plkst. 19:00 Cēsu Sv. Jāņa baznīcā
23.decembrī plkst. 19:00 Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē
25.decembrī plkst. 16:00 Jelgavas Sv. Annas baznīcā
25.decembrī plkst. 20:00 Ogres Sv. Meinarda Romas Katoļu baznīcā
26.decembrī plkst. 19:00 Ventspils Kultūras centrā
27.decembrī plkst. 19:00 Jaunās Ģertrūdes baznīcā, Rīgā
28.decembrī plkst. 18:00 Baltezera baznīcā

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas