Evita Zālīte un Jānis Apeinis Lieldienās aicina uz koncertprogrammu “Ver acis uz augšu”


Lieldienās, 20. un 21.aprīlī Latvijas dievnamos skanēs LNO solistu Evitas Zālītes un Jāņa Apeiņa koncertprogrmma „Ver acis uz augšu”. Koncertā varēs dzirdēt G.F.Hendeļa, DŽ.Pučīnī, E.L.Vēbera, R.Dubras, E.Ešenvalda, J.Lūsēna, V.Pūces un citu meistaru skaņdarbus.


Evita Zālīte: „Ceļu uz Lieldienām katrs no mums mēro savādāk. Man personīgi ir laimējies, jo esmu mūziķis un spēks, kas radījis, šo pasaulīgo valodu mani gan veido, gan sakārto. Svētku brīžos mūzika ar lielu dinamiku atrauj skatu no ikdienišķām domām un vajadzībām un pavērš skatu tālāk un augstāk. Šie koncerti uz to aicina. Apstāties un pateikties. Pateikties un svinēt! Pateicībā par to, ka manā zemē nav kara un caur mūziku lūgt, lai tur kur karo - iestājas miers. Miers ar sevi un savu tuvāko. Tas ir tas, ko mēs varam piedzīvot, ja ļaujamies.”


„Ar Pučīni man šī nebūs pirmā tikšanās - un vienmēr šī komponista mūzika mani tik dziļi paņem, ka tirpas skrien pār kauliem un matiņi saceļas gaisā. Tā ir patiesa mūzika. Uz skatuves vispār ne mirkli nedrīkst atslēgties, arī tad, ja nedziedi, ir jādomā līdzi,” koncertprogrammas repertuāra izvēli iezīmē Latvijas Nacionālās operas baritons Jānis Apeinis.


Par instrumentālo pavadījumu gādās folkmūziķe un ģitāriste Ilze Grunte, pianists Māris Treijs un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķis Ainārs Paukšēns (čells).


"Koncertos gaidāms īpašs pārsteigums, visiem iepriekš minētajiem māksliniekiem pievienosies vēl viens dalībnieks un viņa balss kādam noteikti būs jauns atklājums!" piebilst koncerta rīkotāji.


Koncerti norisināsies:
20.aprīlī plkst. 15:00 Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā.
20.aprīlī plkst. 19:00 Baltezera baznīcā.
21.aprīlī plkst. 15:00 Jelgavas Sv. Annas baznīcā.
21.aprīlī plkst. 19:00 Ogres Sv. Meinarda Romas Katoļu baznīcā.


Biļetes „Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv (7 EUR).


 


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas