Sv.Pētera baznīcā atklās Ulda Zemzara un Alvja Zemzara gleznu izstādi


Trešdien, 2. aprīlī plkst. 17.00 Rīgas Svētā Pētera baznīcā tiks atklāta mākslinieku Ulda Zemzara un Alvja Zemzara gleznu izstāde.


Latvijā labi pazīstamais vecmeistars Uldis Zemzaris ir lielisks zīmētājs un klasiskā reālisma spilgts pārstāvis. Mākslinieks darbojas portretu žanrā, un aizvadītajos gados ir radījis sava laika literātu un kultūras darbinieku portretus, tos gleznodams ar neviltotām simpātijām un izpratni. Mākslinieks tāpat pievērsies arī Latvijas ainavu glezniecībai, īpaši jūras ainavām. Gleznotājs atceras: „…studiju gados, kad mācījos Mākslas akadēmijā, daudz rūpīgu uzmetumu dabā sagleznoju tieši tepat, Mellužu jūrmalas krastā pie zvejnieku laivām, zvejas rīku slietenēm, tīklu vabām un zivju kūpināmajiem namiņiem. Turpat dabā es mācījos saprast un izvērtēt trīs galveno laukumu attiecības: debesis, jūru un zemi.”


Uldis Zemzaris dzimis 1928. gada 24. februārī Jūrmalā, Mellužos. Mācījies Rīgas J. Rozentāla mākslas vidusskolā, studējis glezniecību Latvijas Mākslas akadēmijā pie profesoriem klasiķiem Kārļa Miesnieka un Jāņa Roberta Tillberga. Latvijas Mākslinieku savienības biedrs kopš 1957. gada, savukārt izstādēs piedalās no 1952. gada. Ulda Zemzara personālizstādes norisinājušās ne tikai Rīgā, bet arī Tartū, Maskavā, Sidnejā, Ottavā, Kolumbusā, Ņujorkā, kā arī Bostonā.


Alvis Zemzaris ir gleznotājs un interjera dizainers. Šajā izstādē eksponē pilsētu ainavas, kuras gleznot viņu rosinājis ceļojumos un ikdienā skatītais naksnīgo ielu mirdzums.


Alvis Zemzaris dzimis 1961. gada 12. novembrī Jūrmalā. Zīmēšanas un krāsu pielietošanas zināšanas apguvis jau bērnībā mākslinieku darbnīcā pie saviem vecākiem. Mācījies Rīgas J. Rozentāla mākslas vidusskolā, tad talanta attīstības gaitā viņš savu māksliniecisko redzējumu izkopis patstāvīgi, akadēmiju aizvietojis ar studijām Latvijas Universitātes Vēstures un Filozofijas fakultātē. Jauno mākslinieku apvienības biedrs kopš 1980. gada, Latvijas Mākslinieku savienības biedrs kopš 1997. gada, savukārt izstādēs piedalās no 1982. gada. Veido interjera dizainu, kopš 2002. gada ir Dizaineru savienības biedrs. Mākslinieka personālizstādes norisinājušās Rīgā, taču daiļradē nozīmīgākās izstādes bijušas Ženēvā un Milānā.


Izstāde apskatāma līdz 4. maijam.


Biļetes cena izstādes apmeklējumam EUR 2.00, skolēniem EUR 1.00.


Foto: Publicitātes (Alvis Zemzaris „Vakars pilsētā”).

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas