Festivālā “2Annas'” ietvaros pirmizrāde Lailas Pakalniņas un Reiņa Spailes filmāmPiektdien, 25. septembrī, festivāla "2Annas" ietvaros pirmizrādi piedzīvos divu Latvijas režisoru filmas - Reiņa Spailes "Tukšās zemes ritmi" un Lailas Pakalniņas "Konfekte".

“Manuprāt, šī filma ļoti atbilst 2ANNU pirmsākumiem, kad bija šis eksperimentālais kritērijs. Režisoram reizēm vajag atļauties kaut ko, un es šīs filmas žanru definētu kā murgu, kaut gan tas nav murgs,” savu četru minūšu garo filmu raksturo režisore Laila Pakalniņa.

Filmu iedvesmojuši divi notikumu – Imantas pedofila meklēšanas gaitā radusies situācija, ka ikviens, kas kaut mazliet izskatījās pēc fotorobotā attēlotā vīrieša, bija piekaušanas briesmās. Un otra iedvesma nāk no klasiķa Frica Langa 1931.gadā tapušās filmas “M”, kas stāsta par paniku pilsētā, kurā pazūd bērni un tiek meklēts vainīgais.

Reiņa Spailes filma savukārt stāsta par 14 gadus vecu zēnu, kurš aug mazā ciematiņā un lielākoties nodarbojas ar nākotnes plānu kalšanu kopā ar savu labāko draugu, bet kādu dienu zēnam nākas pieaugt un, nokļūstot nepatīkamā situācijā, uzņemties atbildību par savu rīcību.

Pirmizrāžu seanss notiek 25.septembrī kinoteātrī K-suns plkst. 19.00.

Šodien iesakām arī apmeklēt
KinoBize, Elizabetes ielā 37-2:
17.00 Starptautiskais īsfilmu konkurss “ Ģimenes lietas”,
20.00 Starptautiskais vidēja garuma filmu konkurss “Bērni un vecāki”

K-suns, Elizabetes ielā 83:
20.30 Starptautiskais īsfilmu konkurss “Sistēmas kļūda”. Viena no filmām skatē - sāpīga un aizkustinoša dokumentālā filma par šobrīd tik aktuālo bēgļu tēmu "Shipwreck"
22.30 Fokusa programma "Vīrietis un futbols"

Turpmākajās dienās vēl ir iespēja noskatīties vairākas Baltijas īsfilmu konkursa, Starptautiskā īsfilmu konkursa, Vidēja garuma īsfilmu konkursa filmas, kā arī fokusa jeb tematiskās programmas, piemēram, ‘O-R-G-A-N-I-Z-I-Z-Ē-T-S. Eiropas Nefunkcionējošais vīrietis’, ‘Vīrietis un reliģija’, “Vīrietis un futbols” citas.

Biļetes uz visiem pasākumiem iespējams iegādāties Biļešu servisā vai kinoteātros pirms seansa.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas