Rudens kamermūzikas festivālā izskanēs Mocarta un Brāmsa sonāšu vakarsRudens kamermūzikas festivāla ietvaros "Latvijas Koncerti" aicina uz Volfganga Amadeja Mocarta un Johanessa Brāmsa sonāšu vakaru 3. oktobrī Spīķeru koncertzālē, kur uzstāsies vairāku starptautisko konkursu laureāti un dažādu prestižu balvu ieguvēji - vijolniece Mari Polla un pianists Mihkels Polls.

Igauņu mūziķi – brālis un māsa Mihkels un Mari Pollas izvēlējušies katrs savu instrumentu un rezidējošo valsti. Mihkels pēc studijām pie britu pianista Ronana O`Horas Londonas Gildholas Mūzikas un teātra augstskolā atgriezies Igaunijā un kopā ar dažādiem orķestriem koncertē Skandināvijā, Eiropā, Amerikā, kā arī nesen prezentējis savu debijas albumu ar 20. gadsimta klaviermūziku. Turpretim vijolniece Mari pēc studijām Londonas Karaliskajā mūzikas koledžā devusies uz Norvēģiju, kur viņa ir koncertmeistare Stavangeres simfoniskajā orķestrī. Mari vairākkārt uzvarējusi konkursos un ieguvusi stipendijas, koncertējusi Eiropā, Amerikā un Jaunzēlandē, bet rudenī gatavojas pirmajai sadarbībai ar Parīzes orķestri, izcilo vijolnieci Viktoriju Mullovu un diriģentu Pāvo Jervi. Arī viņai ir savs debijas albums, kas klajā nācis EMI Classics paspārnē un piedāvā 20. gadsimta opusus. Abu tikšanās platforma ir kamermūzika – izjusta, dažkārt netverami trausla saspēle visupirms Vīnes mūzikas garā ar Johannesu Brāmsu un Volfgangu Amadeju Mocartu, un Parīzes noskaņās ar Džordžes Enesku Sonāti un Sergeja Prokofjeva skaņdarbiem.

Programmā izskanēs Volfgangs Amadejs Mocarts Sonāte vijolei un klavierēm Mibemolmažorā KV 380, Johanness Brāmss Trešā sonāte vijolei un klavierēm reminorā op. 108, Sergejs Prokofjevs “Piecas melodijas” op. 35, Džordže Enesku Trešā sonāte vijolei un klavierēm laminorā op. 25

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas