Festivālā LABA DABA uzstāsies ska leģendas “The Toasters” no ASV


Starptautiskais mūzikas festivāls LABA DABA atklāj pirmās grupas, kas no 2.līdz 4.augustam uzstāsies festivālā. Šogad uz vienas no piecām skatuvēm kāps trešā viļņa ska mūzikas aizsācēji - ‘The Toasters’, skandalozā Krievijas electroclash grupa ‘Barto’, vācu tumšā viļņa pārstāvji – ‘Deine Lakaien’ un klausītāju iemīļotās pašmāju grupas.


Kā vieni no pirmajiem ārvalstu viesiem tiek pieteikti ASV ska novirziena leģendas. Grupu pavisam noteikti var uzskatīt par trešā viļņa ska aizsācējiem, kas turpina aktīvi muzicēt vēl joprojām. Lai arī ’The Toasters’ Latvijā viesojās jau aizvadītajā gadā, arī šogad puiši tiek gaidīti kā liels notikums, jo viņi ir vecākā, šī žanra muzicējošā, grupa ASV.
Leģendārajiem ‘The Toasters’, uz kādas no Laba Daba skatuvēm, pievienosies ‘Barto’ no Sanktpēterburgas, kas fanu atbalstu iemantojuši pateicoties savu dziesmu tekstu tiešumam un kritikai, kas viņu mūzikā veltīta Krievijas varas orgāniem un pastāvošajai politiskajai kārtībai. ‘Barto pirmsākumi meklējami Krievijas roka norieta laikā, kad roks un tā teksti tika pakļauti cenzūrai. Grupa Labas Dabas apmeklētājiem ļaus uz sabiedrībā aktuālām sociālām problēmām paraudzīties no muzikālās puses.


Kā arī pēc pāris grandiozu koncertu sniegšanas Rīgā, Latvijā atgriežas pasaules slavenais mūziķu kolektīvs ‘Deine Lakaien’. Vācijas kulta grupa uzstājas salīdzinoši reti, līdz ar to Laba Daba saviem apmeklētajiem sniegs ekskluzīvu iespēju redzēt un dzirdēt ekstravagantās frizūras un melanholiskā baritona īpašnieku Aleksandru Veljanovu. Arī šī grupa, kā liela daļa citas, kas uzstājas festivālā, eksperimentē starp dažādiem mūzikas žanriem (folk, techno, industrial, goth, new wave, ambient un rock), nevienu no tiem nespēlējot klasikā izpildījumā.


Savukārt no pašmāju mūziķiem, šogad uz Laba Daba skatuvēm redzēsim Inokentiju Mārplu, All Day Long, Carnival Youth, Audience Killers, Oyaarss, Apziņas parazīti, Rebel Riot un pērnā gadā dzirdētos Band Mango un PND.


Organizatori norāda, ka: ,,šobrīd noris aktīvs darbs pie 2013.gada festivāla pucēšanas. Ir uzsākts darbs pie jaunām dizaina niansēm mājas lapā, kā ari drīzumā tur tiks atjaunota informācija par māksliniekiem, kurus šogad dzirdēsim festivālā. Prognozējam, ka šogad festivāla apmeklētāju skaits būs līdzīgs vai pat augstāks kā 2012.gada vasarā, jo atpūtas kompleksa istabiņas tika pilnība rezervētas jau pirmajā nedēļā pēc iepriekšējās Labas Dabas.’’


Laba Daba ir starptautisks mūzikas festivāls, kas nemainīgi jau piekto gadu notiks Latvijas Universitātes atpūtas kompleksā ‘’Ratnieki’’, Līgatnes pagastā, Līgatnes novadā. Festivāls norisināsies augusta pirmajā nedēļā, no 2.līdz 4.augustam. Festivālā uz vairākām skatuvēm varēs dzirdēt grupas un Dj apvienības, kas spēlē regeju, etno-folku, roku, elektro un citus žanrus un to variācijas. Paralēli bagātīgajam muzikālajam piedāvājumam, Labā Dabā darbosies dažādas radošās un izzinošās darbnīcas visām paaudzēm, turpinot būt par draudzīgāko festivālu ģimenēm.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas