Festivālā “Live Fest” uzstāsies franču tenors Amori Vasili

Eiropas mūzikas cienītāji ar mākslinieka Amori Vasili talantu tika iepazināti pavisam nesen. 2011. gadā Amori izcīnija tiesības Franciju parstāvēt Eirovīzijas dziesmu konkursā, izpildot komponistu Daniela Moina (Daniel Moyne) un Kventina Bačelē (Quentin Bachelet) speciāli viņam radīto dziesmu "Sognu", tā kļūstot par pasaules ietekmīgāko bukmeikeru biroju favorītu. Neskatoties uz to, ka konkursā dziesma ieguva tikai 15. vietu, tā ieguvusi "Marcel Bezençon Awards" balvu nominācijā par labāko oriģinālo kompozīciju.


Šarmantais un harizmātiskais Amori Vasili ir dzimis 1989. gada 8. jūnijā Ruānā, Francijā, kur viņš sāka dziedāt aptuveni deviņu gadu vecumā. Šobrīd tenora balss tiek raksturota kā Džoša Grobana (Josh Groban) un Lučāno Pavaroti (Luciano Pavarotti) apvienojums. Atbildot uz jautājumu, kas Amori pamudināja nopietni pievērsties mūziķa karjerai, mākslinieks atklāja, ka viņu iedvesmojušas Florenta Pagnī (Florent Pagny) dziesmas, kurās viņu aizrāvusi ideja par iespēju realizēt savu balsi dažādos mūzikas žanros. Savukārt par savu dziesmu žanru, Amori dēvē "lirisko popu".


Dziedātāja balsi iespējams dzirdēt arī 2009. gada Ketrīnas Dženkinsas (Katherine Jenkins) izdotajā albumā "Believe", kur klausāms operdziedātājas duets ar jauno tenoru, izpildot Laionela Ričija (Lionel Richie) dziesmas Endless Love kaverversiju. Šo mīlas balādi Laionels sarakstīja duetam ar Diānu Rosu (Diana Ross), kas kļuva par 1981. gada otro labāk pārdoto singlu.


2009. gadā Amori Vasili izdeva arī savu debijas solo albumu "Vincero", kas divreiz ieguva platīna statusu Francijā. Viņa otrais albums "Cantero" tika izdots 2010. gada novembrī, kas nostiprināja mūziķa popularitāti arī ārpus Francijas.


Šobrīd Amori ierakstus iespējams baudīt četrās pasaules valodās – angļu, itāļu, franču un korsikāņu. Viņa repertuārā ir arī vairākas pasaules hītu kaverversijas – "Who Wants To Live Forever", "Hallelujah", "Killing me softly" un "Windmills of your mind", kuras viņš sapņojis izpildīt jau kopš bērnības.


Festivāls "Live Fest", kura ietvaros uzstāsies daudzsološais franču tenors Amori Vasili, Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē norisināsies no 30. jūnija līdz 1. jūlijam. Festivālā piedalīsies arī britu rokgrupa "Manfred Mann’s Earth Band", "Louie Fontaine & Starlight Searchers", kā arī britu popumūzikas dziedātāja Alisone Mojē.


Biļetes uz Amori Vasili koncertu iespējams iegādāties "Biļešu servisa" kasēs.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas