Rīgas festivāla izskaņā koncertēs izcili mākslinieki


Rīgas festivāls noslēgsies 21. jūnijā ar Verdi skaņdarbu "Rekviēms", kura atskaņošanai Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Karels Marks Šišons izvēlējies izcilu solistu kvartetu. Koncerts notiks Dzintaru koncertzālē. Rīgas festivāla izskaņā "Latvijas Koncerti" aicina baudīt izcilu mākslinieku koncertus, kas notiks 19. un 20.jūnijā.


Otrdien, 19. jūnijā Spīķeru koncertzālē varēsim dzirdēt spožo japāņu saksofonistu Nobuju Sugavu, kas muzicēs kopā ar pianisti Minako Kojanag; 20. jūnijā Lielajā ģildē tiksimies ar atraktīvo zviedru trombonistu Kristianu Linbergu, kas koncertēs kopā ar "Sinfonietta Rīga", savukārt Rīgas festivāla noslēgumā 21. jūnijā Dzintaru koncertzālē izskanēs Džuzepes Verdi monumentālais un skaistais "Rekviēms", kurā viena no solistēm būs pasaules slavu ieguvusī operdziedātāja Elīna Garanča.


Nobujas Sugavas un Minako Kojanagi sniegumā klausīsimies Dariusa Mijo dzīvīgi atsperīgo "Skaramušu", Takasi Josimacu daudzkrāsaino "Pūkainā putna sonāti" un Džūlio Kačīni Ave Maria. Rīgas saksofonu kvartets koncertā atskaņos Antonio Vivaldi "Vasaru" un "Rudeni" no cikla "Gadalaiki", kā arī Riharda Dubras saksofonu kvintetu "Vigilia", kura atskaņojumā piedalīsies arī Nobuja Sugava.


20. jūnija koncertā varēsim iepazīt visas trīs Kristiana Lindberga šķautnes – trombonists, diriģents un komponists. No paša meistara kompozīcijām dzirdēsim skaņdarbu "Of Blood So Red". Līdzās Lindberga kompozīcijām skanēs Hoakino Turinas "Čigānu dejas" un Manuela de Faljas kaislās faktūras opusā "Mīla burve".


Rīgas festivāls noslēgsies ar Verdi "Rekviēma" atskaņojumu, kura atskaņošanai Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Karels Marks Šišons izvēlējies izcilu solistu kvartetu – pasaules mūzikas spilgto zvaigzni, mecosoprānu Elīnu Garanču; soprāns būs Mišela Kraidere, kas ir viena no savas paaudzes izcilākajiem dramatiskajiem soprāniem; tenora partiju dziedās Berlīnes Vācu operas solists Joseps Kans; bass būs Latvijas Nacionālās operas solists Rihards Mačanovskis. Kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri muzicēs Verdi lieldarba pieredzējušie interpreti – Latvijas Radio koris un Valsts akadēmiskais koris "Latvija".

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas