Festivālā Saxophonia spēlēs norvēģu saksofona zvaigzne un Latvijas Radio bigbends“Latvijas Koncerti” festivālā Saxophonia aicina baudīt norvēģu saksofona zvaigznes Mariusa Neseta un Latvijas Radio bigbenda saspēli 18. februārī Rīgas Kongresu namā pl. 19.00. Koncertā Nesetam pievienosies viņa pavadošā sastāva mūziķi – akordeonists Heine Buge un sitaminstrumentālists Antons Egers. Mūziķi atskaņos Mariusa Neseta oriģinālmūziku - skaņdarbus no programmas Edition Birds, Suite for the Seven Mountains un Lion.

Latvijas Radio bigbenda diriģents un vadītājs, saksofonists Kārlis Vanags par Mariusa Neseta mūziku saka, ka tā ir netipiska bigbendam, tai pat laikā interesanta, melodiska un ekspresīva.

Mariuss Nesets (Marius Neset) ir norvēģu saksofonists un komponists. 2004. gadā Nesets ieguva starptautiski pazīstamā Bergenas festivāla Nattjazz Festival īpašo balvu kā labākais jaunais talants. Mākslinieks ir izdevis trīs albumus – Suite for the Seven Mountains (2008), Edition Birds (2012) un Lion (2014). Jaunākais ieraksts tapis sadarbībā ar Trondheimas džeza orķestri, kas sadarbojies ar tādiem džeza grandiem kā Čiks Korea (Chick Corea) un Pets Metīnī (Pat Metheny).

Mariuss turpina pārsteigt publiku ar saviem kontrasta pilnajiem koncertiem, kas ietver gan uzliesmojošu virtuozitāti, gan maigu un ēterisku lirismu. Viņu bieži pielīdzina tādiem pazīstamiem saksofonistiem kā Maikls Brekers (Michael Brecker) un Kriss Poters (Chris Potter).

Latvijas džeza mūzikas vēsturē Latvijas Radio bigbends ir spēlējis nozīmīgu lomu. Pēc 16 gadu pārtraukuma no 2012. gada leģendārais džeza kolektīvs atkal ir uzsācis aktīvu darbību. Latvijas Radio bigbenda vadītājs ir Starptautiskā mūzikas festivāla “Rīgas Ritmi” un Starptautiskā džeza mākslinieku Riga Jazz Stage mākslinieciskais direktors, mūziķis un producents Māris Briežkalns. Kolektīva diriģents un vadītājs, kā arī mūziķis ir Kārlis Vanags; orķestra patrons - maestro Raimonds Pauls.

2014. gada izskaņā Latvijas Radio bigbends kopā ar austrāliešu multi-instrumentālistu Džeimsu Morisonu (James Morrison) sniedza neaizmirstamus koncertus Rīgā un Rēzeknē ar koncertprogrammu Mare Balticum – latviešu tautas dziesmas jaunos džeza aranžējumos. Šis projekts izvirzīts Lielajai mūzikas balvai 2014 kategorijā “Gada koncerts”, kā arī tā CD tiks laists klajā šī gada vasarā. 2015. gadā Latvijas Radio bigbendam gaidāmi vairāki nozīmīgi projekti ārzemēs, kas iekļauti Latvijas Prezidentūras ES Padomē kultūras programmā.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas