Festivāls „Vīnes klasika 2012”

No 7. līdz 17. februārim Rīgā notiks festivāls "Vīnes klasika", informē "Latvijas koncertu" sabiedrisko attiecību vadītāja Rinta Bružēvica. Šogad festivālā piedāvā baudīt Vīnes dižgaru – klasicisma virziena "krusttēva" Jozefa Haidna, viņa sekotāja un drauga Volfganga Amadeja Mocarta, kā arī vētrainā savpatu ceļa gājēja Ludviga van Bēthovena mūziku. Koncertos skanēs arī Franča Šūberta, Johannesa Brāmsa, Riharda Štrausa kompozīcijas Latvijas izcilāko mūziķu un viesmākslinieku no Nīderlandes, Krievijas, Izraēlas, Lietuvas un Austrijas izpildījumā. Koncerti notiks arī Liepājā un Valmierā.

Festivāla atklāšanas koncertā – 7. februārī Lielajā ģildē – Latvijas Nacionālās operas galvenā diriģenta Modesta Pitrena vadībā skanēs Bēthovena Trīskāršais koncerts Liepājas Simfoniskā orķestra izpildījumā. Tas ir skaists un problēmu neapgrūtināts opuss, kurā meistarību rādīs trīs izcili solisti: vijoles spēles virtuozs, kurš savos 23 gados ir jau deviņu starptautisku konkursu laureāts, kā arī Pēterburgas gubernatora un Krievijas prezidenta prēmiju laureāts – Sergejs Dogadins no Sanktpēterburgas; čellu spēlēs temperamentīgā daiļskaņas īpašniece Kristīne Blaumane un pie klavierēm būs ievērojamais Izraēlas mūziķis Gils Šohats.

10. februārī Lielajā ģildē vienu no visretāk atskaņotajām Bēthovena simfonijām – Ceturto simfoniju ļaus iepazīt atzītais Bēthovena mūzikas interprets Žērārs Korstens. Viņa vadībā Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris atskaņos arī Riharda Štrausa "Metamorfozes".

11. februārī Rīgas Sv. Jāņa baznīcā pēc ilgāka pārtraukuma Latvijā atkal būs iespēja klausīties Ludviga van Bēthovena Mesu Do mažorā, kas grandiozitātē gan nevar līdzināties monumentālajai Re mažora mesai, toties ir pārpilna kristālskaidras, bērnišķas paļāvības uz Tēvu, kurš allaž būs nomodā par saviem bērniem. Mesu atskaņos Latvijas Radio koris un Sinfonietta Rīga Sigvarda Kļavas vadībā.

Festivāla "Vīnes klasika" noslēguma koncertā 17. februārī Lielajā ģildē Sinfonietta Rīga un Normunda Šnē programmas īpašais viesis būs pasaulslavenais āmuriņklavieru spēles ģēnijs, nepārspējamais mocartists un bēthovenists Kristians Bezaudenhauts no Nīderlandes. Viņš ļaus saklausīt Bēthovena Otro klavierkoncertu tā, kā tas skanējis dižā Vīnes meistara laikā. Šo programmu vainagos Bēthovena Septītā simfonija, kuras saturiskais diapazons sniedzas no skaista, askētiska sakrāla gājiena līdz aumaļainai prieka ekstāzei.

Notiks arī trīs kamermūzikas koncerti. Valentīna dienā klausītājus gaidīs "Latvijas Koncertu" jaunā koncertcikla "Vīns un mūzika" piedāvājums ļauties gan debešķīgas mūzikas, gan teicama dzēriena sniegtai baudai. Austriešu dueta "Nota Bene" (vijole un klavieres) atskaņoto Johannesa Brāmsa, Friča Kreislera, Volfganga Amadeja Mocarta un Helmūta Šmīdingera mūziku kuplinās sarunas un Austrijas vīna nama "Laurenz V" vīna "Singing Grüner Veltlinger" degustācija.

Savukārt viens no mūsu labākajiem klarnetistiem Egīls Šēfers sadarbībā ar "Spīķeru kvartetu" iestudēs Mocarta Klarnetes kvintetu – šajā koncertprogrammā mūziķi spēlēs vēsturiskos instrumentus.Avots: svetkulaiks.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas