Festivāls “Bildes 2012” aicina uz “Jauno dziesminieku autorvakaru”


Ņemot vērā pirms gada saņemto publikas atsaucību, arī šogad mūzikas un mākslas festivāla "Bildes" akustisko priekšnesumu programmu papildinās mierīgās un atmosfēriskās noskaņās ieturētais "Jauno dziesminieku autorvakars". Koncerts būs klausāms Lielajā Ģildē 15. oktobrī plkst. 19.00, informē festivāla rīkotāji "Bilžu Birojs".


Šogad festivāls klausītājiem turpinās piedāvāt pirms gada aizsākto "Jauno dziesminieku autorvakaru", cerot laika gaitā to nostiprināt kā neatņemamu "Bilžu" koncertu sastāvdaļu un tradīciju. Muzikālā ziņā to varētu raksturot kā folkkoncerta turpinājumu, kam raksturīgas īpaši emocionālas un akustiskā manierē ieturētas dziesmas.


Dziesminieks Mikus Straume stāsta, ka viņu "Bildēs" mudina uzstāties "Jauno dziesminieku autorvakara" sirsnīgā noskaņa: "Pirms gada, kad šis koncerts notika pirmoreiz, biju sajūsmināts par vienojošo un draudzīgo pasākuma atmosfēru. Lielā mērā to radīja pārdomātā un savstarpēji saderīgā mākslinieku izlase. Lai arī katrs dziedot stāstām savu stāstu, šāds koncerts tos visus savij kopā, radot interesantu konspektu par tēmu – "Jaunie dziesminieki Latvijā"." Ar koncertā izpildāmo dziesmu izvēli mākslinieks nesteidzas, jo uzskata, ka autorvakaram piemīt burvība, kas ļauj muzicēt, vadoties pēc mirkļa sajūtām. Šajā koncertā M. Straume uzstāsies kopā ar Jāzepu Podnieku, kurš nereti Mikus priekšnesumus papildina ar flautas, bandžo un ukuleles spēli.


Turpretī Stefans Ezra Dimiters šogad "Bildēs" uzstāsies pirmoreiz, taču pozitīvo festivāla atmosfēru viņš iepazina jau mazotnē, vērojot tēva Kaspara Dimitera uzstāšanās. Stefans koncertu gaida ar patīkamu satraukumu, jo viņš nekad nav varējis iedomāties, ka sāks iet tēva pēdās, sacerot mūziku un uzstājoties. "Tie ir mani pirmie soļi mūzikas veidošanā, es neesmu profesionālis, taču ar kaut ko ir jāsāk, un esmu pagodināts, ka pirmoreiz sevi plašākai auditorijai varēšu parādīt tieši "Bildēs"." Koncertā jaunais mākslinieks izpildīs divas dziesmas ar sev tuviem latviešu dzejnieku tekstiem, kuriem pats ir sacerējis mūziku. Ar savu priekšnesumu Stefans klausītājiem vēlas pateikt, lai tie saglabā spēju visapkārt saredzēt skaistas lietas, un mūzika, viņaprāt, ir tam vispiemērotākais un krāšņākais izteiksmes līdzeklis.


"Jauno dziesminieku autorvakars ir vērtīga iespēja vienkopus redzēt un dzirdēt mūziķus, kuru daiļradei ikdienā cilvēki izteiktu uzmanību nepievērš, jo tā tomēr nav popmūzika. Taču pietiek vienreiz sajust koncerta brīvo un nepieradināto gaisotni, kad gribas to tvert vēl un vēl," uzskata dziedātājs Mikus Frišfelds. Viņš domā, ka dziesminieku autorvakars, tāpat kā citi festivāla koncerti, ir izaicinājums – māksliniekiem tā ir iespēja uzdrošināties un radīt vēl nebijuša formāta priekšnesumu, savukārt klausītājiem tiek piedāvāts kļūt atvērtākiem, proti, redzēt un dzirdēt kaut ko jaunu, savdabīgu. Koncertā M. Frišfelds izpildīs dziesmas no sava pavasarī izdotā albuma "Indiāņu vasara".


Jauno dziesminieku autorvakara koncertā uzstāties vēl arī tādi mākslinieki kā Elizabete Balčus, Imants Daksis, Andis Grīva, Kārlis Kazāks, Ansis Klintsons, Anete Kozlovska, Mārtiņš Križevics, Kristīne Krūgaļauža-Lielbārde, Laura Lō, Juris Ludženieks, Lauris Valters, Gatis Zotovs u. c. Koncertu vadīs Kārlis Kazāks.


Festivāla ietvaros norisināsies arī citi koncerti – Lielajā Ģildē 14. un 16. oktobrī būs klausāms "Lielais folkkoncerts" un "Blūza koncerts", savukārt Rīgas Kongresu namā no 1. līdz 3. novembrim būs iespēja vērot "Jauno grupu un "Bilžu" veterānu kopprojektu koncertu", ""Bildēs" sevi jau pieteikušo grupu koncertu”, "Koncertu bērniem", kā arī ""Bilžu" veterānu koncertu".


Biļetes iepriekšpārdošanā uz festivāla koncertiem var iegādāties Lielajā Ģildē, Rīgas Kongresu namā, t/c "Spice", "Biļešu paradīzes" kasēs visā Latvijā.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas