Koris Sōla iekļauts pasaules koru reitingā


Latvijas Kultūras akadēmijas koris no Rīgas Sōla pēc dalības Pasaules koru olimpiādē Sinsinati (ASV), kur ieguva trīs zelta medaļas – jaukto koru, folkloras un sakrālās mūzikas kategorijās.


Pirmo reizi iekļuvis Interkultur pasaules koru reitingā.


Kopējā koru TOP 1000 sarakstā koris “Sōla” ierindojas 54. vietā ar 1037 punktiem. Šos punktus koris saņēma šogad sakrālās mūzikas kategorijā Pasaules koru olimpiādē. Reitingā atsevišķi ir izdalītas septiņas kategorijas – sakrālā mūzika, jauktie kori, sieviešu kori, vīriešu kori, bērnu un jauniešu kori, tautas mūzika, pops, džezs un gospeļmūzika. Sakrālās mūzikas kategorijā koris ar jau minētajiem punktiem ieņem 12. vietu, bet jaukto koru grupā ar 993 punktiem “Sōla” ierindojas 19. vietā.


Pirmajā simtā reitingā no Latvijas iekļuvusi arī vokālā grupa Latvian Voices (62. vieta) un meiteņu koris “Spīgo” (65. vieta). Augstāko punktu skaitu (1211) un pirmo vietu reitingā ieņem Stelenbošas Universitātes koris no Dienvidāfrikas.


Interkultur pasaules reitings ir vienīgais šāda veida koru vērtējums. Tajā var iekļūt, piedaloties kādā no Interkultur rīkotajiem konkursiem.°


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas