Filma “Dvēseļu putenis” ar labiem panākumiem startē Eiropas filmu tirgū BerlīnēRežisora Dzintara Dreiberga vēsturiskā kara drāma “Dvēseļu putenis”, kas ir līdz šim skatītākā filma atjaunotās Latvijas vēsturē, februārī ar labiem panākumiem startējusi arī Eiropas filmu tirgū (European Film Market) Berlīnē, kas vienkopus pulcē vairāk nekā 10 000 producentu, tirdzniecības aģentu un izplatītāju no 110 valstīm.

Sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA), filmas starptautisko izplatītāju EYEWELL, Nacionālo Kino centru un filmu studiju RIJA filma “Dvēseļu putenis” Eiropas filmu tirgū tika prezentēta trīs stendos. Nedalītu tirgus apmeklētāju un vietējo iedzīvotāju uzmanību saņēmuši arī tirgus teritorijā un Berlīnes ielās manītie staltie latviešu strēlnieki. “Bijām sagatavojuši arī suvenīrus, kas izpelnījās industrijas blogeru novērtējumu un tika izķerti jau pirmajās dienās. Tāpat esam saņēmuši komplimentus no ārvalstu kolēģiem par to, ka viņu tirgus ikdienu esam padarījuši daudz neierastāku. Mūs nevar nepamanīt,” norāda filmas starptautiskā producente Ilona Bičevska.

Filma “Dvēseļu putenis” izrādīta dažādu festivālu pārstāvjiem un ārvalstu izplatītājiem. Un, lai arī filmas pārstāvji tikuši brīdināti par iespējamo nenoturīgo interesi šādos seansos, filmas izrādīšanas laikā zāle bijusi pilna līdz pat beigu kadriem. Kopumā filmas seansus apmeklēja jomas profesionāļi no 28 valstīm un izteikti sadarbības piedāvājumi no Japānas, Ķīnas, Itālijas, Spānijas, ASV, Turcijas, Irānas un citām valstīm, kā arī noslēgti sadarbības līgumi ar Koreju un Apvienoto Karalisti.

Filmu “Dvēseļu putenis” Latvijā šobrīd apmeklējuši jau vairāk kā 250 000 skatītāju, un tā joprojām skatāma Latvijas kinoteātros. Filmu veidojuši kino profesionāļi no Latvijas un citām valstīm – režisors un producents Dzintars Dreibergs, Rīgā dzimušais scenārists, Ņujorkas Universitātes profesors Boriss Frumins, galvenais operators, Starptautiskajai Kinooperatoru federācijas balvai IMAGO nominētais Valdis Celmiņš, komponiste, prestižās Emmy balvas laureāte Lolita Ritmanis, producente Inga Praņevska, Casting Bridge aktieru atlases režisore Gunita Groša, galvenais mākslinieks Juris Žukovskis, galvenā kostīmu māksliniece Sandra Sila, galvenā grima māksliniece Dzintra Bijubena, studija KULTFILMA un citi.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas