Filma “Es esmu šeit” nonāk pie skatītājiem visā LatvijāPateicoties Latvijas kinematogrāfistu savienības projekta “Kino visiem un visur Latvijā” aktivitātēm (atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Nacionālais kino centrs), tūlīt pēc pirmizrādes Rīgā ceļu pie skatītāja visos Latvijas reģionos uzsāk režisora Renāra Vimbas spēlfilma “Es esmu šeit” – jau 4. martā pirmie seansi Dobelē, Lapmežciemā, Irlavā un Dundagā, kopumā pavisam 62 seansi šajā mēnesī.

Filma tapusi studijā TASSE FILM (producentes Aija Bērziņa un Alise Ģelze) un 2016. gada Berlīnes starptautiskā kinofestivāla konkursā GENERATION ieguva galveno balvu – Kristāla lāci. Jau no pirmajiem seansiem filma saņem skatītāju un profesionālu kino kritiķu atzinību, tā pašlaik tiek izrādīta arī reģionālajos kinoteātros ārpus Rīgas un no 4. marta tiks plaši demonstrēta kultūras un izglītības iestādēs. Pirmajā nedēļā seansiem jau pieteikušās 62 izrādīšanas vietas, sākot no lielāko pilsētu kultūras namiem līdz nelielu ciematu skolām un sabiedriskajām organizācijām.

Filma ir aktuāla, patiesa un emocionāla, un tai izdodas aizkustināt skatītāju. Kaut gan notikumi brīžiem ir skaudri, filmas veidotāji nav ieslīguši bezcerībā vai nolemtībā, bet, tieši otrādi, parāda, kā septiņpadsmit gadus veca meitene spēj tikt galā ar nelabvēlīgiem apstākļiem un izveidojas par nobriedušu personību. Īpaši jāuzsver jaunās aktrises Elīnas Vaskas izjustais un daudzveidīgais tēlojums.

Kinolente par Latvijai nozīmīgo un sāpīgo tēmu – kas notiek ar bērniem, kuru vecāki dodas peļņā uz ārzemēm – ir piemērota un saprotama visām skatītāju vecuma grupām, sākot no divpadsmitgadīgajiem, kuru vecumā ir viens no filmas varoņiem, līdz vidusskolas vecuma jauniešiem, viņu vecākiem un vecvecākiem, kuriem arī ir aktuāli filmā atainotie notikumi.

Tuvākie seansi reģionos notiek 4. martā Dobeles, Lapmežciema un Irlavas kultūras namā un Dundagas Kultūras pilī, 5. martā Vaiņodes kultūras namā, 6. martā Salaspils kultūras namā “Rīgava”, Bikstu, Majoru un Pūres kultūras namā, 9. martā Liepas kultūras namā, 10. martā Madlienas kultūras namā, 11. martā Lubānas un Tukuma kultūras namā, 12. martā Vērgales kultūras namā, 13. martā Saldus Bērnu un Jauniešu centrā, Baložu, Majoru un Brocēnu kultūras namā, 14. martā Amatas kultūras namā, 15. martā Ogres kultūras namā, 16. martā Umurgas kultūras namā, 18. martā Ērgļu saieta namā, Vecpiebalgas, Tumes un Carnikavas kultūras namā; 11. martā filmas demonstrēšanu uzsāks Baldones kinoteātris.

Latvijas Kinematogrāfistu savienības (LKS) filmu izplatīšanas projekts “Kino visiem un visur Latvijā” , kurš 2010. gadā pēc 20 gadu pārtraukuma atjaunoja regulāru un nepārtrauktu latviešu filmu izrādīšanu reģionālajās kultūras un izglītības iestādēs, skatītājiem gadā piedāvā vairāk nekā 40 Latvijā veidotas filmas. 2015. gadā šīs filmas – tai skaitā “Ručs un Norie”, “Prāta vētra: starp krastiem”, “Romeo un Džuljeta”, “Ausma”, “Dieva putniņi”, “Īvāns” u.c. – tika demonstrētas 153 izrādīšanas vietās un tās apmeklēja 19 107 skatītāji.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas