Nedēļas nogalē notiks otrā Dailes teātra izrāžu skateDailes teātris savā 95 gadu jubilejas sezonā jau otro reizi rīko Dailes teātra izrāžu skati. Tā notiks no 15. līdz 17.aprīlim, piedāvājot noskatīties četras izrādes uz visām trim teātra skatuvēm.

Pagājušajā sezonā teātra 95 gadu jubilejas tuvošanās bija viens no impulsiem, lai uzsāktu jaunu virzienu starptautisko attiecību attīstīšanas virzienā – Dailes teātra izrāžu skati. Pirmā skate, kas norisinājās 2015.gada pavasarī, aptvēra 17 izrādes, kas pēdējo sezonu laikā ieguvušas Latvijas teātra profesionāļu un skatītāju atzinīgu vērtējumu.

Dailes teātra izrāžu skates galvenais mērķis ir gūt novērtējumu, rast padomus un ierosmes tālākai darbībai, kā arī veidot dažādu valstu teātru profesionāļu auglīgu dialogu par aktuālām teātra tēmām. Lai īstenotu skati, tiek veidoti izrāžu anotāciju un libretu tulkojumi angļu un krievu valodās, izrāžu portfolio ar plašu informāciju, kas atvieglotu izrāžu iekļaušanu arī festivālos vai viesizrādēs ārvalstu auditorijām. Taču galvenais uzdevums ir veidot teātra atpazīstamību arī ārvalstu teātra profesionāļu vidū.

Izrāžu skates mērķauditorija ir vietējie un ārvalstu teātra profesionāļi, bet uz to ir aicināts ikviens interesents.

Šogad Dailes teātra izrāžu skatē iekļautās izrādes ir “Žanna d`Arka” 15.aprīlī, “Frankenšteins” 16.aprīlī, “Equus” 17.aprīlī un “Oskars un Rozā dāma” 15.aprīlī.

Izrādei “Oskars un Rozā dāma” tiks nodrošināts sinhronais tulkojums angļu valodā austiņās, izrādēm “Frankenšteins” un “Equus” – tulkojums angļu valodā titros, mūziklam “Žanna d`Arka” būs pieejams libreta tulkojums angļu un krievu valodā. Īpašais piedāvājums skates laikā būs izrāde “Ziloņa dziesma” 16.aprīlī ar sinhrono tulkojumu angļu valodā.

Foto: Gunārs Janaitis

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas