Filma “Mammu, es tevi mīlu” saņem žūrijas balvu Losandželosas festivālā

Vienā no prestižākajiem ASV kinofestivāliem Losandželosas filmu festivālā,kurā par galveno balvu cīnījās 13 filmas,latviešu režisora Jāņa Norda veidotā filma "Mammu, es tevi mīlu"ieguvusi galveno žūrijas balvu, ziņo ASV mediji.


"Kopš Berlīnes, filmai ir diezgan plašas iespējas iekļūt jebkur. Mēs piedalāmies festivālos gandrīz katru mēnesi. No sākuma vispār bija labi, ka tikām iekšā. Bet tas, ka žūrija izvēlējās piešķirt galveno balvu mums, kategorijā labākā pilnmetrāžas filma, tas, protams, ir labs uzsitiens uz pleca," intervijā Latvijas Radio stāstīja Nords.


Jau ziņots, ka filma plūkusi starptautiskus laurus citos nozīmīgos kinofestivālos, piemēram, Berlīnes kinofestivāla sadaļā "GenerationKplus" filma ieguva žūrijas "Grand Prix" balvu kā labākā spēlfilma, kā arī šī gada aprīlī piedzīvoja Ziemeļamerikas pirmizrādi starptautiski nozīmīgajā festivālā Toronto "International Film Festival KIDS". Filmas skatītāju skaits Latvijā jau pārsniedzis 30 000 skatītāju, ierindojot to Latvijas skatītāko filmu topa augšgalā.


Filma "Mammu, es tevi mīlu" ir dinamisks attiecību trilleris par trīspadsmitgadīgu Rīgas skolnieku Raimondu un viņa māti. Kāda šķietami nenozīmīga piezīme skolā iesāk piedzīvojumiem bagātu nedēļu, nonāk policijas redzeslokā un visbeidzot atrisina samilzušo konfliktu gan ar mammu, gan savu labāko draugu.


 

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas