Filma “Sapņu komanda 1935” dodas iekarot Lietuvu

21. februārī Lietuvas basketbola galvaspilsētā, Kauņā,ar vērienīgu pirmizrādi tiks uzsākta filmas "Sapņu Komanda 1935" izrādīšana Lietuvā.


Uz pirmizrādi ir aicināts ierasties Lietuvas basketbola leģenda Arvydas Sabonis un citi sabiedrībā zināmi cilvēki, kā arī basketbolisti.


"Platforma" ir noslēgusilīgumu ar kinoteātru ķēdi "Forum Cinemas" Lietuvā un no 22.februāra filmu sāks rādīt lielākajās pilsētās - Viļņā, Šauļos, Klaipēdā un Paņevežos.


Filma “Sapņu komanda 1935" ir uz patiesiem notikumiem balstīts stāsts par pirmajām Eiropas meistarsacīkstēm basketbolā 1935.gadā Ženēvā. Tas ir notikums, kurš lielā mērā ietekmēja arī Lietuvas basketbola attīstību, jo Latvijas uzvara iedvesmoja mobilizēt spēkus un attīstīt šo sporta veidu arī Lietuvā. Tas vainagojās lieliskiem panākumiem un turpmāk visu pirmskara laiku Eiropas basketbolā valdīja abas Baltijas valstis. 1935.


Gadāuzvarēja Latvijas valstvienība, bet divos nākamajos Eiropas čempionātos 1937. gadā Rīgā un 1939. Kauņā uzvarēja Lietuvas valstsvienība. Interesants fakts, ka pēc Kauņā notikušā 3. Eiropas čempionāta finālspēles starp Latviju un Lietuvu rezultāts izraisīja pat diplomātisku skandālu.


Filmas "Sapņu Komanda 1935" pirmizrāde Latvijā bija 1012.gada 19.novembrī. Latvijā filmu jau ir noskatījušies gandrīz 150.000 skatītāji.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas