Liepājas teātri pārņems itāliskas kaislības


Liepājas teātrī pašlaik top itāļu dramaturga Eduardo de Filipo traģikomēdijas "Filumena Marturano" iestudējums.


Iestudējumu veido viesi no Itālijas režisors Paolo Landi un scenogrāfs, kostīmu mākslinieks Santi Miņeko.Pirmizrāde paredzēta 8. februārī.


Lai arī „Filumena Marturano” būs režisora Paolo Emilio Landi debijas izrāde Liepājas teātrī, Latvijā viņa vārds nav svešs – Rīgas Krievu drāmas teātrī izrādes viņš iestudējis vairākkārt – pirmo reizi 1993. gadā un pavisam nesen – repertuārā atrodami divi viņa veidotie iestudējumi – E. Skarpetas komēdija „Skrandaiņi un augstmaņi”un E. de Filipo komēdija „Cilvēks un džentlmenis”.


Lugas centrā ir bijusī prostitūta Filumena, ar kuru bagātnieks Domeniko ir iepazinies pirms vairāk nekā divdesmit gadiem. Kopš tā laika abi dzīvojuši gandrīz kā laulāts pāris, taču tagad Domeniko ir iemīlējies jaunā meitenē Diānā un nolēmis viņu apprecēt. Lai to nepieļautu, Filumena izliekas nāvējoši slima un panāk, ka Domeniko ar viņu salaulājas. Taču, kā vēlāk izrādās, viltus slimība nav lielākais Filumenas noslēpums, kas tiks atklāts.


Filumenas lomu, par kuru pats režisors teicis: „Filumenas loma aktrisei ir tas pats, kas Hamlets aktierim”, atveidos Inese Kučinska, Domeniko – Egons Dombrovskis.


Pārējās lomās: Anda Albuže, Leons Leščinskis, Everita Pjata, Anete Berķe, Gatis Maliks, Sandis Pēcis, Kaspars Kārkliņš, Marģers Eglinskis, Laura Jeruma, Rolands Beķeris un Viktors Ellers. Iestudējumam gaismu partitūru veido Mārtiņš Feldmanis.


„Filumena Marturano” ir viena no Neapolē dzimušā dramaturga Eduardo de Filipo populārākajām lugām. Tā sarakstīta 1946. gadā, piedzīvojusi iestudējumus vairākās pasaules valstīs. 1950. gadā luga tiek ekranizēta, tomēr Latvijā pazīstamāka ir 1964. gadā tapusī filma „Tā precas itālieši”, kurā galvenās lomas atveido Sofija Lorēna un Marčello Mastrojāni.


Luga divreiz iestudēta arī Latvijas Nacionālajā teātrī 1958. gadā un 1998. gadā, kur Filumenas lomā iedzīvojās spožā leģenda aktrise Elza Radziņa un aktrise Lolita Cauka.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas