Filma “Trakais Makss: Skarbais ceļš” atzīta par gada labāko filmuStarptautiskā Filmu kritiķu federācija par gada labāko filmu atzinusi apokaliptisko grāvēju "Trakais Makss: Skarbais ceļš".

Kritiķu "Grand Prix" balva filmai tiks piešķirta gaidāmajā Sansebastjanas kinofestivālā, kurā parasti pasniedz balvas neatkarīgajām kinolentēm.

Filmas režisors austrālietis Džordžs Millers atzinīgi novērtējis kritiķu apbalvojumu, norādot, ka tas ir pirmais nozīmīgais apbalvojums, ko saņēmusi maijā izlaistā kinolente.

Filmu franšīze aizsākās pirms vairāk nekā 30 gadiem un līdz šai dienai uz kino ekrāniem iznākušas četras daļas.

Šogad uz kinoekrāniem pasaulē un Latvijā iznāca filmas ceturtā daļa "Trakais Makss: Skarbais ceļš" ar aktieri Tomu Hārdiju titullomā.

Ceturtajā daļā apokaliptiskie notikumi risinās mūsu planētas nomaļākajā nostūrī - bezgalīgā, neauglīgā tuksnesī, kur siro motorizētas bandas. Nespējot rast sirdsmieru kopš sievas un dēla traģiskās nāves, bijušais policists Trakais Makss niknā apņēmībā viens pats cīnās par izdzīvošanu. Taču, kad viņa ceļš krustojas ar dumpīgo imperatori un viņas pavadoņiem, Trakais Makss pievienojas braucējiem un iesaistās nežēlīgās cīņās pret brutālajām bandām, kas viņus vajā.

Filmas kases ieņēmumi sasnieguši 374 miljonus ASV dolāru.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas