Nedēļas nogalē Rīgā notiks mūsdienu kultūras forums “Baltā nakts”Jau šajā nedēļas nogalē, naktī no 5. uz 6.septembri, Rīgā norisināsies mūsdienu kultūras forums “Baltā nakts”. Šajā naktī vairāk nekā 50 vietas Rīgā apdzīvos laikmetīgās mākslas un kultūras pārstāvji no Latvijas, Francijas, Austrijas, Vācijas, Lielbritānijas un citām valstīm.

Vienas nakts laikā Rīgas iedzīvotāji un viesi ir aicināti negulēt, bet doties uz pilsētas laukumiem, ielām, pagalmiem, izstāžu zālēm, skolām, kafejnīcām, lai iepazītu un baudītu mūsdienu kultūras dzīves aktualitātes.

“Baltā nakts”, kas jau ir kļuvusi par neatņemamu un gaidītu Rīgas kultūras dzīves notikumu, šogad norisināsies jau desmito reizi. Par foruma programmas vadmotīvu šogad izvēlēta Gaismas tēma, tā atbalstot ANO Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas (UNESCO) izsludināto “Gaismas un gaismas tehnoloģiju gada” ideju. Šī gada forumam apstiprināti 53 projekti, kurus īstenos vietējie mākslas un kultūras dzīves organizatori, kā arī sadarbības partneri un mākslinieki no ārvalstīm.

2015.gada “Baltā nakts” piedāvā īpaši spilgtu starptautisko programmu. Rīgā būs apskatāma visu laiku plašākā Francijas laikmetīgās mākslas izstāde, kāda mūsu valstī ir bijusi. 78 mākslas darbus īpaši Rīgai, izstādei “Kramplauzis” sagatavojusi Starptautiskā Francijas mākslas izplatīšanas asociācija ADIAF (“Association pour la diffusion internationale de l’art Français”). Rīgā viesosies arī Vācijas ielu leļļu teātris “Dundu” ar milzu gaismas lellēm, kas veidos pilsētvides performances Vecrīgā. Bet Pārdaugavā, Zundas sādžas svētkos, uzstāsies Austrijas teātra un mūzikas apvienība “United Intimacy”. Starptautiski mākslinieki, DJ/VJ un mūziķi tiks pārstāvēti arī vairāk nekā desmit citos “Baltās nakts” pasākumos.

“Baltā nakts” šogad koncentrēsies jau ierastās vietās - Vecrīgā, Rīgas centrā, Spīķeru apkaimē, Miera ielas rajonā un Andrejsalā. Šogad īpaši aktīvas būs iepriekš neierastas vietas - Pārdaugava (Mūkusala, Torņakalns un Āgenskalns), kā arī Sarkandaugava. “Baltā nakts” šogad atklās kultūrai un mākslai jaunas (no jauna apgūtas) norises vietas - Latvijas Nacionālās bibliotēkas jauno ēku un Latvijas Universitātes Dabaszinātņu centru “Torņakalns”, Latvijas Nacionālās bibliotēkas bijušo centrālo ēku, Aldara Alus muzeju, Centrāltirgus Sakņu paviljonu un Rīgas Starptautisko autoostu.

Plašāka informācija par mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts 2015” programmu un norisēm pieejama tīmekļa vietnē www.baltanakts.lv.

Visi mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts” pasākumi ir bezmaksas un pieejami ikvienam Rīgas iedzīvotājam un viesim.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas