Filmu festivālā Luksemburgā demonstrēs Latvijas filmas


Luksemburgā notiekošajā Centrāleiropas un Austrumeiropas kinofestivālā "CinEast" pirmo reizi iekļauta arī Latvijas filmu izlase. Festivālā izrādīs trīs Latvijā pēdējos gados tapušas pilnmetrāžas mākslas filmas un īsfilmu programmu. Festivāls notiek no 11. oktobra līdz 28. oktobrim.


Jau 12. oktobrī Luksemburgas Kinematēkā demonstrēs filmu "Kolka Cool", uz skatītāju jautājumiem atbildēs filmas režisors Juris Poškus, producente Madara Melberga un filmas galvenā aktrise Iveta Pole. Festivāla programmā iekļauta arī Jevgēņija Paškēviča filma "Golfa straume zem ledus kalna" ("Lielais Kristaps 2012" par labāko pilnmetrāžas spēlfilmu), Gata Šmita filma "" un vairākas Latvija tapušas īsfilmas.


"CinEast", kas šogad notiek jau piekto reizi, programmā ir iekļautas vairāk nekā 50 pilnmetrāžas filmas un 40 īsfilmas no 12 Centrālās un Austrumeiropas valstīm.


Paralēli filmām festivāls piedāvā arī bagātīgu kultūras programmu – muzikālus pasākumus, foto izstādes, tikšanās ar filmu veidotājiem, diskusijas, kā arī nacionālo ēdienu degustācijas.


Par godu Baltijas valstu dalībai festivālā, 13. oktobrī vienā no Luksemburgas klubiem notiks "Baltijas nakts", kurā demonstrēs igauņu komēdiju "Strupceļš" (Täitsa Lõpp), uzstāsies lietuviešu elektropopa grupa "Golden Parazyth", savukārt Latviju pārstāvēs dīdžeji Heincha un @Toms.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas