Notiek pirmais Starptautiskais koka skulptūru simpozijs


Līdz 18. oktobrim Jelgavā norisināsies Starptautiskais koka skulptūru simpozijs sadarbībā ar Izglītības pārvaldi unēm, kurā iecerēts iepriecināt mazākos jelgavniekus.


Kā pastāstīja Jelgavas pilsētas pašvaldības aģentūras "Kultūra" sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Saule, simpozijs tematiski pievērsīsies baltu tautu pasaku tēliem. Koka skulptūru simpozijam tika iesūtīta 31 skice no 19 māksliniekiem, taču izvēlētas tika tikai piecas labākās.


Simpozijā piedalīsies pieci tēlnieki no Baltijas valstīm. Katrs mākslinieks strādās vienā no Jelgavas bērnudārziem. Mazie jelgavnieki skulptūru tapšanas procesam varēs sekot līdzi ik dienu, jo skulptūras tiks grieztas, grebtas un veidotas klātienē – pilsētas bērnudārza teritorijā, skaidroja Saule.


Tās visas būs arī funkcionāli lietojamas, kad tiks pabeigtas, jo bērnudārza audzēkņi uz tām varēs apsēsties, pakāpties un dažādi izmantot savās rotaļās.


"Brīnumputnu"veidos Inese Valtere-Ūlande, kas pazīstama kā ledus, smilšu un koka tēlniece. Šī skulptūra ir pasaku tēls, kas iekļausies bērnu laukumā ar savu funkcionalitāti, komiskumu un uzjautrinošo garu.


Rotaļu laukumā varēs vērot "Naivā vilka" un "Atjautīgā auna" attiecību kārtošanu, jo tēlnieks Zigmunds Bielis veidos skulptūru "Auns un vilks".


Savukārt Gundara Kozlovska veidotos piecus kaķus varēs gan samīļot, gan arī uz tiem atpūsties, jo kaķus paredzēts izmantot kā soliņus.


Zelta ābolu veidos Donats Mockus no Lietuvas. Un te nu katrs pats varēs izvēlēties, vai šis ābols ir kā liels cietoksnis, vai arī pils ar gaišu skatu nākotnē, jo ābola vienā sānā būs iestrādāts mazs lodziņš.


Savukārt Vitauts Tallats-Kelpša no Lietuvas piedāvās šūpuļzirga modernizēto versiju, jo uz šā zirga vienlaicīgi varēs šūpoties četri bērni.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas