Filmu studija “Rija” piedalās Eiropas Filmu tirgū Berlīnē


Filmu studijas RIJA pārstāvji līdz 12.februārim piedalās Eiropas Filmu tirgū Berlīnē, kur piedāvā pircējiem Latvijas filmas, kā arī apspriež kopprodukciju iespējas.


Pirmā diena tirgū noritējusi veiksmīgi - producents Vilnis Kalnaellis vienojies ar Holandes kompāniju "Submarine" par filmas " Eizenšteins Guanahuato" (rež. Pīters Grīnvejs) kopprodukciju. Arī par citiem Latvijas radošajiem projektiem ir liela interese.


RIJA šogad tirgū piedāvās trīs jaunas filmas - pilnmetrāžas animācijas filmu "Zelta Zirgs" (rež. Reinis Kalnaellis), spēlfilmu "OKI - okeāna vidū" (rež. Māris Martinsons) un dokumentālo filmu "Kapitālisms šķērsielā" (rež. Ivars Seleckis).


Pilnmetrāžas animācijas filma "Zelta zirgs" ir lielākais RIJAS pēdējo gadu projekts, kurā iesaistīti kopproducenti no Lietuvas, Luksemburgas un Dānijas, kā arī kompānijas no Ungārijas, Filipīnām, Indijas un Krievijas. Šobrīd tiek veikti pēdējie pēcprodukcijas darbi. Filma veidota tradicionālā 2 D tehnikā un, lielākoties, zīmēta ar roku uz papīra.


Arī pie Māra Martinsona jaunākās spēlfilmas "OKI - okeāna vidū" strādājusi starptautiska komanda. To producējusi Latvijas un Lietuvas kompānija "Krukfilms", "Vides Filmu studija" un ASV kompānija "Backyard productions". Filmā piedalās japāņu aktrise Kaori Momoi, latviešu aktieris Andris Bulis, austrāliete Hanna Levjēna, un filmas mūzikas autors ASV Kinoakadēmijas biedrs Viljams Goldšteins. Viņa mūzika jaunajai filmai radusies improvizācijas rezultātā filmēšanas laukumā, vēlāk to papildināja un aranžēja Rihards Zaļupe.
Berlīnē Eiropas filmu tirgus ietvaros 9.februārī paredzēts filmas "OKI - okeāna vidū" seanss, bet Latvijas skatītāji filmu uz ekrāniem ieraudzīs šā gada aprīlī.


Savukārt filmu studijas "Eiropas dokumentālā kino simpoziji" filmu "Kapitālisms Šķērsielā", kas ir dokumentālās triloģijas par Šķērsielu trešā daļa, Latvijas skatītāji kinoteātros varēja novērtēt jau pagājušogad.


Eiropas Filmu tirgu, kas ir daļa no Berlīnes filmu festivāla, apmeklē ap 8000 nozares profesionāļi.


Filmu studijas RIJA dalību filmu tirgos atbalsta Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra no aktivitātē "Ārējo tirgu apgūšana - ārējais mārketings" pieejamajiem līdzekļiem.Foto: Kadrs no filmas

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas