Latvijas Radio koris festivālā “Vīnes klasika” atklās glezniecības un mūzikas mijiedarbi


Latvijas Radio koris un diriģents Kaspars Putniņš aicina uz festivāla „Vīnes klasika” koncertu 12. februārī Mazajā ģildē, kur koris atklās 20. gadsimta ekspresionisma glezniecības un mūzikas mijiedarbi. Tiks rādītas apvienības “Zilais jātnieks’’ mākslinieku darbu projekcijas, kā arī 20. gs. Jaunās Vīnes skolas komponista Arnolda Šēnberga gleznu projekcijas kopā ar viņa kormūzikas opusu atskaņojumiem. Dzirdēsim arī Albana Berga un Gustava Mālera mūziku pārlikumos korim.


„Tieši pirms simts gadiem Pirmā Pasaules kara rezultātā savu darbību pārtrauca mākslinieku grupa Der blaue Reiter („Zilais jātnieks”). Šīs grupas sastāvā bija tādi pazīstami mākslinieki kā Vasilijs Kandinskis, Pauls Klē un komponists un gleznotājs Arnolds Šēnbergs. Grupas izdotais almanahs ietvēra gan aprakstus par vizuālo mākslu un mūziku, gan gleznu un partitūru reprodukcijas un iezīmēja būtiski pagriezienu prom no tradicionālas, eiropeiski centrētas mākslas izpratnes”, stāsta Kaspars Putniņš.


12. februāra koncertprogrammā dzirdēsim Arnolda Šēnberga, viņa domubiedra Albana Berga un atbalstītāja un priekšgājēja Gustava Mālera orģinālkompozīcijas un vācu komponista Klitus Gottvalda (Clytus Gottwald) aranžējumus jauktam korim, ko papildinās Der blaue Reiter mākslinieku darbu projekcijas.


Savā izvērstajā darbā Über das Geistige in der Kunst (Par garīgumu mākslā) Vasilijs Kandinskis raksta „Šēnbergs… jau ir atradis jauna skaistuma zelta slāņus savos garīgās harmonijas meklējumos. Viņš mūs aizved tajā valstībā, kur mūzikas pieredze vairs nav ausu, bet gan dvēseles daļa. Un te, šajā brīdī, sākas nākotnes mūzika.”


Publicitātes foto

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas