Finanšu ministrija: sabiedrībai nevajadzētu satraukties par pārsteigumiem 2012. gada budžetāLatvijas sabiedrībai un uzņēmējiem nevajadzētu satraukties par pārsteigumiem 2012.gada budžeta veidošanā, piektdien intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" teica finanšu ministrs Andris Vilks.

Viņš vēlreiz uzsvēra, ka nodokļi nākamgad netiks palielināti un budžeta konsolidācija tiks veikta uz izdevumu samazināšanas rēķina.

Vilks stāstīja, ka Finanšu ministrija turpina strādāt pie nākamā gada budžeta sagatavošanas, taču to pieņems un apstiprinās jaunā valdība un Saeima pēc parlamenta ārkārtas vēlēšanām.

Vilks piebilda, ka 2012.gada budžeta veidošanā uzstādījumi paliek nemainīgi. "Nekas nemainās no tiem uzstādījumiem, kas bija aprīlī. Konsolidācijas apjoms ir iezīmēts un tas ar katru mēnesi samazinās, jo nodokļu iekasēšana un ekonomikas izaugsme ir krietni labāka nekā plānots. Līdz ar to uzņēmējiem un sabiedrībai nebūtu jāsatraucas par kaut kādiem pārsteigumiem," teica finanšu ministrs.

"Nodokļu politikā ir jābūt stabilitātei un nākamajā gadā nav paredzēti nodokļu pieaugumi," teica Vilks. Viņš prognozēja, ka nodokļu samazināšanu varētu veikt 2013.gada budžeta ietvaros.

Jautāts, kādā veidā tiks veikta 2012.gada budžeta konsolidācija, Vilks stāstīja, ka tiks vērtēti izdevumi. "Jāpārskata joprojām izdevumi un viennozīmīgi ir vēl iespējas tos rast," teica ministrs, piebilstot, ka izdevumi tiks mazināti visās jomās.

Tāpat tiks pilnveidots ēnu ekonomikas apkarošanas plāns. Vilks norādīja, ka jau šobrīd no budžeta ieņēmumu datiem ir redzams, ka mazinās ēnu ekonomikas daļa.

Jau vēstīts, ka pašlaik nākamā gada budžeta konsolidācija tiek paredzēta 100‒110 miljonu latu apmērā. Valdības apņemšanās starptautiskajiem aizdevējiem paredz, ka Latvija nodrošinās budžeta deficītu 2012.gadā, kas ir mazāks par 3% no iekšzemes kopprodukta (IKP), tiecoties uz 2,5% no IKP, lai nodrošinātu drošu Māstrihtas kritēriju izpildi eiro ieviešanai 2014.gadā.

Avots: nra.lv

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas