Šodien sākas deputātu kandidātu sarakstu pieņemšana 11.Saeimas vēlēšanāmPiektdien sāksies deputātu kandidātu sarakstu pieņemšana 11.Saeimas vēlēšanām, informē Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK).

Pirmajā kandidātu sarakstu iesniegšanas dienā sarakstus varēs iesniegt no plkst.10 līdz 18. Sarakstu iesniegšana turpināsies līdz 18.augustam.

Deputātu kandidātu saraksti 11.Saeimas vēlēšanām jāiesniedz Centrālajā vēlēšanu komisijā. Atbilstoši Saeimas vēlēšanu likumam kandidātu saraksts un tam pievienojamie dokumenti sagatavojami, izmantojot CVK lietojumprogrammu, un iesniedzami rakstveidā un elektroniskā formātā.

Tiesības iesniegt deputātu kandidātu sarakstus Saeimas vēlēšanām ir likumā noteiktā kārtībā reģistrētām partijām un partiju apvienībām. Kandidēt Saeimas vēlēšanās drīkst Latvijas pilsoņi, kuri vēlēšanu dienā ir vecāki par 21 gadu, ja uz viņiem neattiecas kāds no Saeimas vēlēšanu likumā iekļautajiem kandidēšanas ierobežojumiem.

Arī 11.Saeimas vēlēšanās spēkā būs nosacījums, ka vienu un to pašu deputātu kandidātu drīkst pieteikt tikai vienā vēlēšanu apgabalā. Sarakstā pieteikto kandidātu skaits drīkst par trim kandidātiem pārsniegt vēlēšanu apgabalā ievēlamo deputātu skaitu. Tādējādi maksimālais kandidātu skaits viena nosaukuma kandidātu sarakstā Rīgas vēlēšanu apgabalā ir 33 kandidāti, Vidzemes vēlēšanu apgabalā – 30, Latgales un Zemgales vēlēšanu apgabalā – 18, bet Kurzemes vēlēšanu apgabalā – 16 deputātu kandidāti.

Iesniedzot sarakstu, tam jāpievieno visu kandidātu parakstīta priekšvēlēšanu programma, katra kandidāta parakstīts paziņojums, ka viņš piekrīt kandidēt vēlēšanās, un deklarācija par atbilstību Saeimas vēlēšanu likuma prasībām, kā arī katra kandidāta parakstītas ziņas par sevi. Ziņas jāsniedz par dzīvesvietu, izglītību, darbavietu un ieņemamajiem amatiem, latviešu valodas prasmi, kā arī kandidāta valdījumā esošajiem īpašumiem, parādsaistībām, aizdevumiem, skaidrās un bezskaidrās naudas uzkrājumiem, vērtspapīriem 2011.gada 1.janvārī.

Ziņās par sevi deputātu kandidātiem jānorāda arī ārvalsts pilsonība, ja tāda ir, un tas, vai kandidāts ir vai nav sadarbojies ar PSRS, ārvalstu drošības dienestiem, izlūkdienestiem vai pretizlūkošanas dienestiem.

Lai piedalītos 11.Saeimas vēlēšanās, partijai un partiju apvienībai jāiemaksā drošības nauda 1000 latu apmērā un CVK jāiesniedz šo maksājumu apliecinošs dokuments.

10.Saeimas vēlēšanām tika reģistrēti 13 kandidātu saraksti un 1234 deputātu kandidāti.

Jau vēstīts, ka referendumā atlaista 10.Saeima, bet 11.Saeimas ārkārtas vēlēšanas notiks 17.septembrī.

Ziņots arī, ka Saeimā pārstāvētie politiskie spēki kandidātu sarakstus sāks apstiprināt nākamnedēļ, dažas partijas – vēl vēlāk.

Avots: nra.lv

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas