Fotogrāfs Aigars Lapsa saņem balvu par blūza popularizēšanu4. februārī Memfisā, ASV latviešu fotogrāfs Aigars Lapsa saņēmis prestižo "" balvu par nozīmīgu ieguldījumu blūza popularizēšanā un attīstībā.

Lielākā daļa prestižās balvas pretendentu un laureātu pārstāv Amerikas Savienotās Valstis. Šo balvu citās kategorijās (kā ievērojamākais ārzemju festivāls vai plašsaziņas līdzeklis) ir saņēmuši arī pārstāvji no Norvēģijas, Šveices, Itālijas, Francijas un Polijas, kur pēdējos gados blūza popularitāte ir ievērojami pieaugusi. Fotogrāfu kategorijā šo balvu līdz 2012. gadam bija saņēmuši tikai amerikāņi.

Šo balvu kopš 1980. gada piešķir Blūza asociācija (The Blues Foundation), kas ir plaši pazīstama organizācija, kura nodarbojas ar blūza mūzikas vēstures saglabāšanu, kvalitatīvu ierakstu un uzstāšanos atbalstīšanu, blūza popularizēšanu un šīs unikālās ASV mākslas formas nākotnes nodrošināšanu. Šogad "Keeping the Blues Alive" balvu saņēma 17 personas un organizācijas.

Šī nav pirmā starptautiskā atzinība Aigaram Lapsam. 2011. gada novembrī viņš saņēma Vācijas blūza asociācijas starptautisko balvu par ieguldījumu blūza popularizēšanā Eiropā un ASV.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas