“Future Shorts” atklāj 2015.gada īsmetrāžas kinofilmu ziemas sezonu23.janvārī "Qfer" atbalstītais īsmetrāžās kinofilmu festivāls "Future Shorts Film Festival" savu 2015.gada ziemas programmu piedāvās skatīt Rīgas ostas teritorijā uz kuģa "Rīgas Pērle", ar brīnišķīgu skatu uz Rīgu un neparastu atmosfēru, kas rezonēs ar festivāla garu.

"Šoreiz īsmetrāžās kinofilmu festivāla organizatori ir izvēlējušies vēl alternatīvāku platformu labāko īsmetrāžas filmu demonstrēšanai, kas pilnībā atbilst kinofestivālu mūsdienīgajam formātam un rosina redzēto filmu apspriešanu," stāsta īsmetrāžās kinofilmu festivāla producente Olga Meļņikova no "Crea Promotion".

Olga Meļņikova iedrošina, ka "Future Shorts Film Festival" ir iespēja vienkopus skatīt pārbaudītas vērtības īsmetrāžas kinofilmu žanrā. "Arī šoreiz īsmetrāžās kinofilmu festivāla programmas ietvaros tiks demonstrētas 9 īsmetrāžās ilmas, kas bijušas iekļautas programmās un ieguvušas balvas dažādos starptautiskos kinofestivālos, to skaitā filmas no Dienvidāfrikas, ASV, Japānas, Šveices, Serbijas, Somijas, Īrijas, Kanādas, Izraēlas, Zviedrijas un Lielbritānijas," precizē Olga Meļņikova.

Ziemas sezonā demonstrētās filmas ir saņēmušas atzinību slavenos kinofestivālos, piemēram, Cannes International Film Festival 2014, London Film Festival 2014, New York Film Festival 2014, Sundance Film Festival 2014, San Francisco International Film Festival 2014 un citos.

Festivāla programmā iekļautās filmas tiks demonstrētas oriģinālajā valodā.

Seansu laikā skatītājiem būs lieliska iespēja nobaudīt restorāna "Rīgas Pērle" pavāru pagatavotos eiropeiskās virtuves ēdienus un dzērienus.

Olga Meļņikova uzskata, ka īsmetrāžas kinofilma ir ļoti interesants un joprojām perspektīvs žanrs. "Kādreiz īsfilma bija vairāk domāta tam, lai ierobežotā budžeta ietvaros dotu iespēja savu ideju realizēt jauniem talantiem, taču mūsdienu aizņemtības apstākļos, arī skatītājs vēlas informatīvo vēstījumu saņemt pēc iespējas koncentrētākā veidā.

"Latviešu skatītājiem, visdrīzāk, pazīstamākā īsfilma ir "Tās dullās Paulīnes dēļ". Īss, taču ļoti koncentrēts sižets, izcili aktieri - filma, kas būs aktuāla arī pēc daudziem gadiem, un kuru arvien var skatīties ar baudu vēl un vēl," piebilst Olga Meļņikova.

Kinofestivāla "Future Shorts Film Festival 2015" ziemas sezonas programma:

1. "STUFF RIDING".
Režisors Marco Casino, Dienvidāfrika / 2013. gads/ 5 min./ drāma

2. "IN AUGUST".
Režisors Jenna Hasse, Šveice/ 2014. gads/ 9 min./ dokumentālā filma

3. "RAINFALL - MY PANDA SHALL FLY".
Režisors Yoshihide Sodeoka, ASV, Japāna / 2013. gads/ 4 min./ animācijas filma, muzikāla videofilma

4. "THE LAST DAYS OF PETER BERGMANN".
Režisors Ciaran Cassidy, Īrija / 2013. gads/ 19 min./ dokumentālā filmu

5. "TIMBER TIMBRE - BEAT THE DRUM SLOWLY".
Režisors Chad Vangaalen, Somija/ 2014. gads/ 4 min./ animācijas filma, muzikāla videofilma

6. "SUBCONSCIOUS PASSWORD".
Režisors Chris Landreth, Kanāda / 2013. gads/ 11 min./ animācijas filma

7. "I THINK THIS IS THE CLOSEST TO HOW THE FOOTAGE LOOKED".
Režisors Yuval Hamieri, Izraēla / 2013. gads/ 10 min./ dokumentālā filma

8. "LIGHT MOTIF".
Režisors Frédéric Bonpapa, Lielbritānija/ 2013. gads/ 5 min./ animācijas filma, fantastika, muzikāla videofilma

9. "INSTEAD OF ABRACDABRA".
Režisors Patrik Eklund, Zviedrija/ 2008. gads/ 22 min./ komēdija

Biļešu pārdošana: Bilesuserviss.lv festivālā nodaļā

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas