Gada noslēguma nakts ar latviešu jauno mūziku

30. decembrī mūziķu un bītmeikeru kolektīvs 'Dirty Deal Audio' 'Kaņepes Kultūras centrā' organizē savu 2011. gada noslēguma nakti.

Visi tiek aicināti paklausīties, ko kolektīvs šogad ir paveicis un kāda ir bijusi tā izaugsme pirmā pusgada pastāvēšanas laikā. Šis būs atskaites punkts nākamā gada aktivitātēm, un gribam, lai jūs būtu šim notikumam liecinieki.

Savu mūziku atskaņos 'Dirty Deal Audio' mūziķi un bītmeikeri traka melodija, Netīrās cilpas, Oriole, Niklavz, Kodek, Ohmtek; dzirdēsim gan klasisku instrumentālo hiphopu, gan eksperimentālākus bītus ar latviešu estrādes mūzikas sampliem, gan 8bit, skwug un pašmāju Skweee mūziku. Video fonu pasākumā nodrošinās Vj Daavis un Vok (RU)

Šī vakara ārvalstu viesis ir viens no retajiem Skweee mūzikas pārstāvjiem Francijā 'Wankers United', kurš vairākkārt izdevis savus ierakstus sadarbībā ar Skweee mūzikas mātes leiblu 'Harmonia records' un ir aktīvs šī žanra pārstāvis Francijā.

Nedaudz par Skweee mūziku. Skweee mūzikas pamatprincipi tika izdomāti nesenajā 2007. gadā, kā pirmsācēju min mūziķi Pavan no Somijas. Skweee mūziku galvenokārt rada ar bungmašīnu un sintezatoru palīdzību. Šim žanram raksturīgs smags, bieži saraustīts un, kā daži to mēdz raksturot, “kūleņojošs” bass, ko papildina tādi bungu ritmi, ko varētu būt radījuši autistiski bērni, kas ielaisti Korg rūpnīcā parotaļāties ar sintezatoriem. Dēvēts arī par “sintētisko fanku” (synthetic funk) vai “pretrunīgo R&B” (conflict R&B), skweee mūzikas žanru pasaulē atrodas kaut kur starp hiphopu, R&B, electro, dancehall, un 8-bit mūziku, un, kaut arī pionieri šajā mūzikā ir somi un zviedri, skweee kļūst aizvien populārāks arī tādās valstīs kā Norvēģija, Spānija, Lielbritānija un ASV.

Šī vakara papildus bonusi ir:

daudzsološais latviešu bītmūzikas censonis Oriole prezentēs savu jauno EP “Mushroom Music Vol. 2”;

bāra telpā uz video sienas:

UMKA.lv izrādes 'KUSTOŅI' ('Dirty Deal Teatro', 2007.g), Maijas Kurševas performatīvs VHS, komiksu žurnāla 'kuš!' animācijas un Krišjāņa Rijnieka un Irīnas Špičakas video instalācija.

Sākums — 21:00

Adrese — Skolas iela 15, bijušā Jāzepa Mediņa mūzikas skolā.

Avots: www.rigarulle.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas