Gaidāms unikāls grupas “Pērkons” koncerts Ogrē22.augustā plkst. 22 Ogrē notiks Ievas Akurateres un Jura Kulakova jubilejas tūres „Sapumpurots zars” noslēguma lielkoncerts un festivāla “Cita Vide: Mehāniskā pļava” iedārdināšana.

„Šis būs vēsturisks un neaizmirstams koncerts, tiks veikts speciāls Ogres koncerta video ieraksts un tāpēc tajā piedalīties aicinām fanus no visas Latvijas, vēl jo vairāk mums būs liels prieks satikt tos, kuri bija klāt 1985.gada koncertā Ogrē, uz koncertu visus tos fanus, kuriem ir pieejamas foto liecības no koncerta Ogres estrādē, aicinām tās ņemt līdzi, nodot mums, lai vēlāk varētu tās iekļaut grupas DVD diskā, ko paredzēts izdod šī gada decembrī”, stāsta Ieva Akuratere.

„Latvijā „Pērkonam” ir nepārvērtējama nozīme. Būtībā tas ir vietējo rokmūziķu un publikas sociālais atpestītājs. Gari mati, tik dabiska un brīva uzstāšanās maniere un tik agresīvs, nepastarpināts un dumpīgi skaļš rokenrols ar nemitīgu sprādzienu, dūmu un pirotehnisku brīnumu pavadībā kā nevienam. Un pats galvenais – „Pērkons” ir grupa ar tik konsekventu tekstu (lielākoties Māra Melgalva) izvēli – tik nepārprotams un atklāts jaunības maksimālisms”, teic muzikoloģe Daiga Mazvērsīte.

Pērkona" zibeņi, dārdi un palaikam romantiskais lietutiņš trāpīja mērķī toreiz un trāpa arī tagad, ja tolaik „Pērkons” bija visaizliegtākā grupa, tad tagad „Pērkons” iespējams ir vistitulētākā grupa Latvijā – divi Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieki - Ieva Akuratere, saņēmusi arī Draudzīgā Aicinājuma medaļu un Juris Kulakovs, kurš ir arī Līvānu goda pilsonis, trīs Jūrmalas goda pilsoņi un visi – apbalvoti ar Barikāžu piemiņas medaļām.

Populārākās grupas dziesmas ir "Slidotava", "Pie baltas lapas", "Gandrīz tautasdziesma", "Mana dienišķā dziesma", "Labu vakar", "Balāde par gulbi" un "Mēs pārtiekam viens no otra", kas uzvarēja 1989. gada Mikrofona aptaujā, visas šīs dziesmas būs dzirdamas Ogrē, 22.augustā, kad ar pamatīgu dārdienu noslēgsies Ievas Akurateres un Jura Kulakova jubilejas koncertturneja un sāksies festivāls „Cita vide. Mehāniskā pļava”.

Koncerts ilgs līdz pusnaktij un noslēgsies ar pārsteigumu apmeklētājiem un ogrēniešiem, taču ar to viss vēl nebeigsies, jo turpat uz Ogres salas līdz pat 25.augustam norisināsies festivāls “Cita Vide: Mehāniskā pļava” - trīs dienu muzikālā programma patiks ikvienam vecuma klausītājam: būs ne vien mūzikas, bet arī mākslas programma, dažādas darbnīcas, nekomerciālais kino, improvizācijas teātris un citas aktivitātes.

Biļetes uz grupas „Pērkons” koncertu Ogres salā nopērkamas „Biļešu paradīze” kasēs – iepriekšpārdošanā lētāk, brīdinām, ka koncerta norises dienā tās būs dārgākas, tuvojoties pasākumam biļešu cenas tiks palielinātas.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas