Galerijā “Istaba” būs skatāma Ievas Maurītes personālizstādē “Odiseja”No 18. janvāra galerijā “Istaba” – Ievas Maurītes askētiskie līnijas zīmējumi uz lielformāta audekliem – mākslinieces personālizstādē “Odiseja”.

“Kas mēs esam, no kurienes nākam un kurp ejam?” – apmēram šādi 1897. gadā franču postimpresionisma gleznotājs Pols Gogēns nosauca kādu savu Martinīkes perioda gleznu. Vai un kur rodama atbilde uz šo mūžseno jautājumu, kas vairāk vai mazāk aktuāls bijis visiem cilvēkiem visos laikos? Pārdomās par to savā personālizstādē ir arī izstādes “Odiseja” autore, nonākot pie atziņas, ka visa mūsu dzīve šķiet esam Odiseja vai ceļojums nezināmajā.

Ieva Maurīte ieguvusi mākslas maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā. Stažējusies rezidencēs Francijā, Vācijā, Lihtenšteinā, Īslandē, Somijā un ASV.

Paralēli izstādei galerijā “Istaba”– februāra mēnesī Liepājas muzeja lielajā zālē būs skatāma vērienīga Ievas Maurītes personālizstāde “Linea”. Savukārt mākslinieces personālizstāde “Odiseja” galerijā “Istaba" ilgs līdz 27. februārim.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas