Gospel mūzikas festivālā piedalīsies viesmākslinieki no Vācijas, Lielbritānijas un ASV


No 2. līdz 4. novembrim jau trešo reizi Latvijā notiks gospel mūzikas festivāls "Sing Gospel, Latvia!", kas līdz šim pievērsis daudzu Latvijas mūzikas mīļotāju un mākslinieku uzmanību. 4. novembrī pl. 20.00 festivāls noslēgsies ar grandiozu galā koncertu kinoteātrī Splendid Palace, ar viesmāksliniekiem no gospel mūzikas mekas – Čikāgas (ASV), Lielbritānijas, Vācijas un pašmāju izpildītājiem. Festivāla organizatori sola publikai atklāt jaunu mūzikas apvārsni — mūsdienīgu afroamerikāņu baznīcas mūziku, kurā saknes meklējamas gandrīz visiem mūsdienu mūzikas žanriem — blūzam, džezam, soulam, r&b, rokam u.c.


"Sing Gospel, Latvia" meistarklases vadīs un kā viesmāksliniece galā koncertā piedalīsies Karena Gibsone (Karen Gibson) no Lielbritānijas, kura jau divdesmit piecus gadus aktīvi darbojas gospel mūzikas žanrā vadot korus, vokālās grupas un pasniedzot meistarklases. Karena ir arī vairāku prestižu gospel mūzikas balvu nominante. No Vācijas ceļu mēros Rīgas Gospelkora dibinātāja un gospel mūzikas žanra aizsācēja Latvijā – "gospel queen" Railī Orrava. Festivālā piedalīsies arī tā nu jau pastāvīgais viesis Terijs Mūrs (Terry Moore) no Čikāgas (ASV) – multiinstrumentālists, komponists un dziedātājs, kurš muzikālās karjeras ietvaros sadarbojies ar daudziem izciliem māksliniekiem, tostarp leģendāro dziedātāju Stīviju Vonderu (Stevie Wonder) un tādām gospel mūzikas leģendām kā Jolandu Adamsu (Yolanda Adams) un Kirku Franklinu (Kirk Franklin). Festivāla dalībnieku kopkori diriģēs Rīgas Gospelkora diriģents Jānis Maslovskis.


Noslēguma koncerta īpašais pārsteigums būs divi jaunie gospel mūzikas talanti no Lielbritānijas – Džeims Francis (James Francis) un Šarlēna Monīka Rodnija (Sharlene Monique Rodney). Kopā ar dziedātājiem uzstāsies Latvijas izcilie instrumentālisti – Edvīns Ozols (bass), Dmitrijs Karpovs (taustiņi) un Miķelis Vīte (bungas).


Biļetes uz "Sing Gospel, Latvia!" noslēguma koncertu iespējams iegādāties Biļešu Servisa tirdzniecības punktos visā Latvijā un internetā www.bilesuserviss.lv, to cena – 5 un 7 lati.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas