Rīgā 5 dienas skatāma festivāla “Dizains.Nākotne 2012” izstāde


Līdz 19. oktobrim Rīgā arhitektūras un dizaina studijas "xcelsior" dizaina centrā, Raņķa dambī 1, apskatāma izstāde Cities for All (Pilsētas visiem), kas notiek festivāla „Dizains.Nākotne 2012” ietvaros.


Ekspozīcijā redzēsim nozīmīgus Design for All (dizains visiem) piemērus no visas Eiropas, ilustrējot veidu kā radīt labāku vidi visiem – sniegt pievienoto vērtību sabiedrībai, uzņēmējdarbībai, valsts pārvaldei, izmantojot dizainu un stratēģisko dizaina domāšanu.


Izstāde Cities for All īpaši veidota „Helsinki Pasaules Dizaina galvaspilsēta 2012” programmai un pirmo reizi eksponēta 2012. gada maijā Helsinkos. Šobrīd tā apceļo Eiropu un Latvijā skatāma arhitektūras un dizaina studijas xcelsior jaunā dizaina centra izstāžu zālē.


Design for All procesi rada pievienoto vērtību, veidojot labāku pilsētu visiem. Kā izmantot stratēģisko dizainu un dizaina domāšanu, lai sasniegtu kompleksus risinājumus un risinātu sabiedrībai nozīmīgus izaicinājumus gan valsts pārvaldes lēmumu pieņemšanas procesos, gan ikdienā? Labs dizains rada rimtu dzīves plūdumu, mēs pamanām tikai kļūmes. Šādu pieeju var piemērot arī pakalpojumiem: kas darbojas – ir labi dizainēts un neuzkrītošs. Pakalpojuma dizaina piemēri ar fokusu uz sociālo iekļaušanu, aicina uz diskusiju par informācijas un komunikāciju dizaina iespējām: kā sasniegt labāku, patiešām darbībā sevi apliecinošu grafikas dizainu ikdienas dzīvē?


Darot īstās lietas pareizi – ar dizaina izcilību un lietotājam draudzīgiem risinājumiem – uzņēmumi var iegūt labu reputāciju, sasniegt ilgtspējīgas peļņas un ienākumu avotus, apgūt jaunus tirgus apvāršņus un, saprotams, iegūt laimīgus, uzticamus klientus. Design for All domāšana ļauj veidot pilnīgi jaunas uzņēmējdarbības un produktu inovāciju stratēģijas. Pievienotā vērtība rodas no dažādām iespējām, ja runājam gan par vidi, gan sociālajām sistēmām: stimuls sadarbībai un saliedētībai, inovatīviem telpas risinājumiem dažādās vidēs, mentāli jaunas labklājības radīšanai labi aprīkotā publiskajā telpā, izmaksu samazinājums pakalpojumu un infrastruktūras plānošanā un izveidē.


Izstāde Cities for All būs atvērta tikai 5 dienas no plkst. 10.00 līdz 19.00 arhitektūras un dizaina studijas xcelsior dizaina centrā, Raņķa dambī 1, Rīgā.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas